Służby ratownicze pracują na miejscu zdarzenia drogowego w Iskrzyni na DK 19. Poszkodowana jest jedna osoba. Jak długo będą utrudnienia na DK19 w miejscu wypadku?
Przed godziną 10 do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na DK 19 w Iskrzyni na wysokości stadionu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem astrą na numerach rejestracyjnych powiatu brzozowskiego, jadąc w kierunku Barwinka zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka cysterną na litewskich numerach rejestracyjnych przewożącą żrącą substancję chemiczną.

Wypadek w Iskrzyni

W wyniku uderzenia cysterna wypadła z drogi i przewróciła się na bok. W wyniku zderzenia poszkodowana została kierująca oplem.

Trwa akcja ratownicza. Pracują zastępy z JRG PSP w Krośnie, OSP Iskrzynia, OSP Krościenko Wyżne, policjanci z WRD KMP w Krośnie, zespoły ratownictwa medycznego z SPPR w Krośnie, patrol straży granicznej. Do Iskrzyni kierowane są kolejne specjalistyczne samochody ratownicze z województwa podkarpackiego.

DK19 w Iskrzyni jest nieprzejezdna zarówno w kierunku Rzeszowa, jak i Barwinka.

Wypadek w Iskrzyni na DK19

[AKTUALIZACJA]


Kierująca, 44-letnia mieszkanka gminy Haczów, z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Wokół przewróconej cysterny tworzona jest kilkudziesięciometrowa strefa ochronna.

Działaniami ratowniczymi kieruje zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie bryg. Krzysztof Marszałek. Na miejscu jest również naczelnik WRD KMP w Krośnie nadkom. Krzysztof Belczyk.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi mogą potrwać nawet do 12 godzin.

[AKTUALIZACJA 2]


Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie poinformowała, że cysterna przewoziła podchloryn sodu. Do Iskrzyni zadysponowano 13 zastępów straży, w tym ciężki samochód ratownictwa technicznego Rotator z JRG nr 1 PSP w Rzeszowie oraz specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Nowej Sarzyny.

[AKTUALIZACJA 3]

[AKTUALIZACJA 4]


Trwa przepompowywanie substancji chemicznej z uszkodzonej cysterny.

Przepompowywanie substancji chemicznej po wypadku w Iskrzyni


[AKTUALIZACJA 5]Przelewanie chemikaliów z uszkodzonej cysterny

Przed godz. 23 droga krajowa została odblokowana.

~Hejter

14-02-2022 04:27 16 12

A co to so rabarbary?
Odpowiedz

~PpR

11-02-2022 21:44 13 16

To że rabarbary jeżdżą jak jeżdżą to jedna sprawa, ale taki komentarz w sytuacji gdy ktoś walczy o życie to totalny idiotyzm, a z dwojga złego zdecydowanie lepszy zły kierowca
Odpowiedz

~bronek

10-02-2022 12:24 15 28

Takie substancje chemiczne powinny być transportowane koleją, ale w tym papierowym kraju wszystko możliwe. TIR-y rozjadą już niedługo karciane państewko, marzenia PiSu o potędze pójdą w siną dal.
Odpowiedz

~ja

10-02-2022 12:13 11 41

RABARBARY powinni mieć testy psychologiczne co najmniej raz na tydzień
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.