Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Krystyna Obajtek-Zajdel i Piotr Grawicz - zastępcy dyrektora Regionu Południowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podpisali wstępne porozumienia dotyczące realizacji planowanych inwestycji na terenie Gminy Jedlicze.
Pierwsze porozumienie dotyczy zadania "Budowa łącznicy kolejowej Jedlicze-Szebnie". W ramach tej inwestycji połączone zostaną linie nr 106 (Rzeszów-Jasło) i nr 108 (Stróże-Krościenko).

Piotr Grawicz

- Realizacja tego przedsięwzięcia jest niezwykle istotna nie tylko z perspektywy gminy Jedlicze, ale ma także kluczowe znaczenie dla mieszkańców całego regionu. Planowana łącznica stworzy nowe możliwości podróżowania. Będzie to kolejne alternatywne połączenie południowej części województwa podkarpackiego ze stolicą w Rzeszowie oraz z jego północną częścią. Podczas budowy powstaną nowe drogi o nawierzchni bitumicznej, na czym jako burmistrzowi bardzo mi zależy. Na podstawie zawartego porozumienia gmina Jedlicze przejmie nieodpłatnie prawo własności do nowo wybudowanej infrastruktury drogowej i jako zarządca dróg gminnych będzie w przyszłości ponosić nakłady na ich bieżące utrzymanie, czyli między innymi remonty, odśnieżanie. Gmina przekaże na rzecz wybudowania nowych dróg nieruchomości gminne niezbędne na ten cel bez roszczeń odszkodowawczych. Zgodnie ze wstępnym porozumieniem infrastruktura drogowa ma zostać wybudowana w latach 2023-2026 - powiedziała burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik.

Krystyna Obajtek-Zajdel

Przedmiotem drugiego porozumienia jest kwestia dotycząca przedsięwzięcia "Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło - Nowy Zagórz".

- W tym przypadku celem jest wykonanie nowego odcinka drogi zapewniającego dojazd do posesji w związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego oraz przebudowa odcinka drogi gminnej w obrębie skrzyżowania z linią 108 w celu poprawy bezpieczeństwa - dodał Sebastian Półchłopek, inspektor w Referacie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Jedlicze.

~przejazdowy

13-02-2022 16:11 10 18

Inspektor tak powiedział, że nikt nie wie poza nim, którego to przejazdu dotyczy. Ta nominacja,ZŁOTE USTA się za tą wypowiedź się należą
Odpowiedz

~Mariusz

12-02-2022 13:01 8 17

Bravo Pani Burmistrz
Odpowiedz

~cynik

11-02-2022 22:14 11 14

W Jedliczu nic nie powstanie, bo tam potwornie skąpi i chytrzy ludzie są. O niebo gorsi od Korczynioków.
Odpowiedz

~gbh

11-02-2022 16:34 10 16

O jaki odcinek drogi chodzi? W którym miejscu ma powstać?
Odpowiedz

~mieszkaniec

11-02-2022 14:56 9 19

Gmina bierze na siebie utrzymanie nowych dróg a z tym które już są nie może sobie poradzić.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.