Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Ma do odbycia wieloletnią karę pozbawienia wolności.
Z jednym z przedsiębiorców z regionu tarnowskiego skontaktował się potencjalny wspólnik i zaproponował inwestycję. Lokalny biznesmen zainwestował… i został oszukany na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Niedługo potem sytuacja się powtórzyła i ponownie nawiązał kontakt ten sam mężczyzna. Przedsiębiorca nauczony doświadczeniem postanowił osobiście dopilnować inwestycji.

- W tym samym czasie zawiadomił policjantów o pierwszym oszustwie i prawdopodobnie możliwości popełnienia kolejnego, tym razem na większą sumę pieniędzy. Wszystko wskazywało na to, że firma, z którą chciał nawiązać współpracę, mająca mieć swoją siedzibę na Słowacji - nie istnieje. Mając to wszystko na uwadze, umówił się z jej przedstawicielem niedaleko granicy w Chochołowie, by sfinalizować transakcję. O spotkaniu powiadomił również policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Oszustw z powiatu jasielskiego

W wyniku podjętych ustaleń oraz będących ich następstwem przeprowadzonych czynności w miejscu spotkania funkcjonariusze zatrzymali potencjalnego oszusta.

W komendzie miejskiej okazało się, że zatrzymany mężczyzna posługiwał się sfałszowanym dowodem osobistym. Kolejne sprawdzenia odsłoniły kryminalną przeszłość zatrzymanego.

- Okazało się bowiem, że od 2014 roku jest osobą poszukiwaną. Wystawiono za nim 12 podstaw poszukiwawczych, w tym 5 listów gończych. Poszukiwały go sądy i prokuratury niemalże z całej Polski. Wystawiony został również Europejski Nakaz jego Zatrzymania. Co ciekawe był kilkukrotnie zatrzymywany w państwach europejskich, jednak za każdym razem udawało mu się uciec - dodał asp. sztab. Paweł Klimek.

Tym razem trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie, gdzie ma do odbycia 17 lat pozbawienia wolności. Ponadto czeka go również postępowanie za oszustwo i usiłowanie oszustwa przedsiębiorcy z regionu tarnowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.