Od 1 marca zaczną obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Brak limitu osób w sklepach, restauracjach i ponowne otwarcie klubów i dyskotek – sprawdź, co się zmieni!
- Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam właściwie przez wiele miesięcy - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że wprowadzane zmiany są skonsultowane z Radą do spraw COVID-19. Od 1 marca zostanie zniesionych większość obostrzeń, a zostaną te, które są konieczne.

Zniesienie niektórych obostrzeń od 1 marca


Od 1 marca zniesione zostaną niektóre zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały do tej pory. Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób - w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Ważne! Od 1 marca wciąż trzeba będzie przestrzegać niektórych obostrzeń. To m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego UCC).

Zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki w przestrzeniach zamkniętych


Ministerstwo Zdrowia przypomina, że maseczkę trzeba nosić w takich miejscach jak autobus, sklep czy kino. Obecnie nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty i szalki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem!

Izolacja w przypadku zakażenia COVID-19


W przypadku zachorowania, bez zmian trzeba będzie poddać się izolacji. Izolacja to odosobnienie osoby zakażonej COVID-19 z pozytywnym wynikiem testu.
Izolacja trwa 7 dni, jeżeli nie wystąpiły objawy COVID-19. Lekarz POZ może podjąć decyzję o konieczności jej przedłużenia, jeżeli stan zdrowia będzie tego wymagał.

Inne zasady izolacji obowiązują osoby wykonujących zawód medyczny, żołnierzy lub funkcjonariuszy. Wtedy izolacja trwa 7 dni (od dnia uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2) lub 5 dni (jeżeli wynik testu wykonany nie wcześniej niż w piątej dobie jest negatywny).

~Aha

23-02-2022 16:23 21 25

Wirus w odwrocie?teraZ trzeba się bać Vladimira?
Odpowiedz

~Coooo

23-02-2022 13:01 24 26

Dalej maski?
Jak nawet na stronie szkoły KPU jest że maski nic prawie nie dają bo jest napisane że maksymalnie 10%. Ale kiedy maksymalnie? Gdy nie ma nikogo wokół? Gdy prawie nie oddychamy?
Odpowiedz

~misiek

23-02-2022 10:32 23 34

co Wy nie powiecie .... szykują coś nowego także nie cieszcie się zbyt długo :)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.