Prorektor ds. rozwoju Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie dr Agnieszka Woźniak odebrała symboliczny czek na grant, który uczelnia otrzymała w ramach III naboru do Programu grantowego PCI.
III nabór grantowy Podkarpackiego Centrum Innowacji cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Do konkursu wpłynęło aż 178 wniosków, a w efekcie dofinansowanie otrzymało 63 projekty z pięciu uczelni w regionie. Łączna pula przyznanych środków wyniosła ponad 17 mln zł.

W środę, 23 lutego 2022 r., w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji Jacek Kubrak wręczyli symboliczne czeki grantowe. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele pięciu uczelni, które otrzymały dofinansowanie w ramach naboru. Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie reprezentowała dr Agnieszka Woźniak - Prorektor ds. rozwoju Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że prace badawczo-rozwojowe realizowane w ramach Programu grantowego PCI świadczą o poziomie innowacyjności i nowoczesności nie tylko Podkarpacia, ale również całego kraju. - Jako samorząd chcemy stawiać na innowacje, dlatego musimy wspierać je środkami, dedykować temu fundusze. Bardzo dobrze, że mamy taki projekt jak Podkarpackie Centrum Innowacji i system grantowy dedykowany badaniom naukowym. Bardzo cieszymy się, że uczelnie z regionu mają ciekawe projekty. Do Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dołączyły uczelnie z Krosna i Jarosławia. To jest pewne otwarcie i myślę, że dobrze wróży na przyszłość - skomentował Marszałek Województwa Władysław Ortyl.

Badacze z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie będą pracować nad innowacyjną technologią wypieku biszkoptów wolnych od glutenu, laktozy, sacharozy, GMO o podwyższonych właściwościach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.