Urząd Miasta Krosna przypomina o zasadach korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) przy ul. Białobrzeskiej 108.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) zlokalizowany jest przy ul. Białobrzeskiej 108.

W okresie jesienno-zimowym czynny jest w poniedziałki, środy i piątki od godziny 13.00 do 18.00. W okresie wiosenno-letnim, a więc już od kwietnia, znacznie częściej: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 12.00-19.00, w soboty od 8.00-14.00. W czwartki PSZOK jest nieczynny.

Nowością i ułatwieniem jest to, że osoba korzystająca z Krośnieńskiej Karty Mieszkańca nie musi przedstawiać kodów kreskowych i dokumentu potwierdzającego tożsamość. KKM jest bowiem, obok dokumentów tożsamości i kodów kreskowych, dokumentem umożliwiającym oddanie odpadów w krośnieńskim PSZOK-u.

- Dzięki powiązaniu baz danych KKM oraz bazy "śmieciowej", po zeskanowaniu kodu kreskowego KKM, wiadomo, czy osoba posługująca się kartą jest objęta miejskim "systemem odpadowym". Karta pełni więc rolę dotychczasowej naklejki z kodem kreskowym, potwierdzając jednocześnie tożsamość osoby - mówi Arkadiusz Mularczyk, zastępca naczelnika Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna.

Dla mieszkańców nieposiadających Krośnieńskiej Karty Mieszkańca, a także dla mieszkających w blokach wielorodzinnych nic się nie zmienia. W dalszym ciągu mogą się oni posługiwać dowodem osobistym i kodami kreskowymi bądź oświadczeniem o tym, że oddawane odpady pochodzą z nieruchomości znajdującej się na terenie Krosna objętej gminnym systemem gospodarowania odpadami.

- Choć docelowo taką formą weryfikacji zostaną objęci również mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej, na ten moment dla nich nic się nie zmienia - w dalszym ciągu oddając swoje odpady na PSZOK-u, muszą okazać dokument potwierdzający tożsamość oraz wypełnić oświadczenie - wyjaśnia Arkadiusz Mularczyk.

~bronek

02-03-2022 19:16 36 31

to u mnie też jest porządku czysto a tak a apropo jak znajdziesz coś sprawnego do użytku to też można sobie za darmo zabrać
Odpowiedz

~KS

02-03-2022 16:14 31 43

-Yoito-masz rację syf od pszoka po Sporne.Rowy pełne worków z odpadami rożnymi i opony stare bo w pszoku limit to nadwyżka w rowie
Odpowiedz

~Yoito

02-03-2022 14:18 36 51

Największy PSZOK w powiecie krośnieńskim i najgorszy! Śmieci pod tym pszokiem tyle co na wysypisku śmieci!! Jedzcie do pszoków na wioski i popatrzcie sobie jak to powinno (i wygląda) wyglądać.
Odpowiedz

~bronek

02-03-2022 13:45 36 49

Miasto Krosno opamiętajcie się i zróbcie dla całego powiatu ja coś tam miałem i zawadzało mi w aucie a potrzebowałem miejsce w bagażniku to w Tarnowie nie było problemu oddać
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.