28 lutego w VIVO! Krosno pojawiły się perełki polskiej motoryzacji. W ramach wystawy miłośnicy czterech kółek mogą obejrzeć z bliska kultowe modele aut, takich jak: Fiat 125p, Fiat 126p, Trabant 601, Fiat Cinquecento czy Polonez Caro. Wydarzenie potrwa do 19 marca. Wstęp wolny.
Druga połowa ubiegłego wieku to złoty czas dla motoryzacji. Wówczas z zakładów produkcyjnych na polskie drogi wyjechały legendarne modele aut, które do dziś budzą zachwyt. Wiele z nich zobaczyć można podczas wystawy samochodów w VIVO! Krosno.

Na miłośników czterech kółek czekają kultowe pojazdy z lat 70., 80. i 90., takie jak: Fiat 500, Fiat 125p, Fiat 126p znany powszechnie jako "Maluch", Fiat Cinquecento, FSO Polonez Caro, Tarpan czy Trabant 601. Co ciekawe, wszystkie prezentowane samochody są w pełni sprawne.

- Trudno jedynie za pośrednictwem ustnych przekazów czy książek zrozumieć, jak żyło się kilka dekad wstecz. W głównej mierze dzięki autentycznym eksponatom sprzed lat, możemy choć na chwilę przenieść się do przeszłości, poznać ją nieco bliżej i poczuć jej atmosferę. Właśnie w taką sentymentalną podróż wraz z grupą Pojazdy Zabytkowe Krosno zabieramy naszych klientów. Wszystko to podczas wystawy aut, które dziś śmiało możemy nazwać jednymi z symboli PRL i lat 90. Wierzymy, że jest ona nie tylko dodatkową atrakcją czy okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć, ale też niezwykle ciekawą lekcją historii - zachęca Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

Wystawa w VIVO! Krosno jest czynna od 28 lutego do 19 marca w godzinach otwarcia obiektu, tj. 9:00-21:00. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z pasjonatami zabytkowej motoryzacji z grupy Pojazdy Zabytkowe Krosno.

Zobacz zdjęcia samochodów:

~Wolf_85

04-03-2022 16:08 40 42

Bardzo "sympatyczny" Pan z pewnej, znanej firmy ochroniarskiej, zabronił robienia zdjęć... ciekawe dlaczego:/
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.