Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie i Urząd Miasta Krosna realizują wspólnie projekt zajęć popularyzujących naukę, skierowany do uczniów III klas szkoły podstawowej i III klas szkoły ponadpodstawowej.
Miasto Krosno wraz z KPU rozpoczęły cykl zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. "Krośnieńska Akademia Przyszłości; Karpacka Państwowa Uczelnia i Gmina Miasto Krosno - DZIECIOM" oraz "Nauka - OBECNY!".

W ofercie znajdą się bezpłatne zajęcia audytoryjne, warsztatowe i laboratoryjne, podczas których dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz młodzież z klas III szkoły ponadpodstawowej będą mogli zgłębić wiedzę i zdobyć nowe umiejętności z różnych dziedzin nauki. Jak stwierdził Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna, około 500 uczniów z krośnieńskich szkół będzie miało możliwość dotknąć w ramach tych programów nowego wymiaru, który na poziomie szkolnym nie jest możliwy do zrealizowania, chociażby ze względu na brak specjalistycznego wyposażenia.

- Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie i realizowane w obiektach dydaktycznych uczelni do końca tego semestru - powiedział rektor KPU w Krośnie dr hab. Zbigniew Barabasz, profesor KPU.

Uczestnicy inauguracji
Inauguracja warsztatów w KPU przy ul. Dmochowskiego w Krośnie

W bogatej ofercie przygotowanej dla szkół znalazły się między innymi zajęcia z ekologii, botaniki, techniki, robotyki, nauk o zdrowej żywności i zdrowiu, przedsiębiorczości, języka polskiego, wiedzy o sztuce, fizyki, a także warsztaty kształtujące umiejętności z języka angielskiego i sprawności ruchowe.

- Przygotowaliśmy 32 warsztaty dla szkół podstawowych i tyle samo dla szkół ponadpodstawowych. Zajęcia zostały tak dopracowane przez nauczycieli akademickich, aby odpowiadały podstawom programowym w szkołach i częściowo je rozszerzały - dodała dr Agnieszka Woźniak, prorektor KPU w Krośnie.

- Choć uczelnia nakierowana jest na zajęcia ze studentami, to zauważa potrzeby środowiska krośnieńskiego, szczególnie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zakresie poszerzania wiedzy. Tym samym wspólnie podnosimy jakość kształcenia, udostępniamy uczniom to, czego nie ma w szkołach. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą powinny poszerzać i popularyzować wiedzę techniczną. Warsztaty to również doskonała okazja do promowania się uczelni wśród uczniów szkół średnich i zdobywania studentów - stwierdził prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Zajęcia dla uczniów
Zajęcia "Jak kwiaty wyglądają w środku?" poprowadził dr Dominik Wróbel

Inauguracja warsztatów dla klas III szkoły podstawowej odbyła się dzisiaj (4 marca) w KPU przy ul. Dmochowskiego w Krośnie.

Wśród zaproponowanych zajęć znalazły się: "Czysta woda - w laboratorium małego technika" (dr Karol Trojanowicz), "Jak kwiaty wyglądają w środku?" (dr Dominik Wróbel), "Kształtowanie sprawności w grach i zabawach" (mgr Marzena Szepieniec), "Dlaczego oszczędzamy i pożyczamy pieniądze?" (dr Liliana Mierzwińska).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.