44-letni mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych nienawistny wpis wobec uchodźców, przekraczających polską granicę. Został namierzony przez policjantów z Rzeszowa i Łańcuta.
Od czasu, kiedy za wschodnią granicą wybuchł konflikt zbrojny, w naszym kraju schronienia szukają uchodźcy z Ukrainy. Jest wielu ludzi chcących im pomóc i oferujących mi.in. transport czy zakwaterowanie. Niestety na portalach społecznościowych pojawiają się również wpisy powielające nieprawdziwe informacje o uchodźcach, czy też w bezpośredni sposób nawołujące do ataku na nich.

- Dlatego funkcjonariusze z wydziału d/w z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Rzeszowie na bieżąco monitorują sieć, aby takie osoby nie pozostały bezkarne. W minioną środę (2 marca), nienawistny wpis pojawił się na portalu społecznościowym jednego z mieszkańców powiatu łańcuckiego. Jeden z użytkowników, na forum, nawoływał do popełnienia zbrodni wobec uchodźców. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Rzeszowa i łańcuccy kryminalni. Funkcjonariusze szybko namierzyli właściciela konta, na którym zamieszczony był wpis. Mężczyzna został zatrzymany. To 44-letni mieszkaniec gminy Żołynia - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu nawoływania do zbrodni. 44-latek przyznał się do winy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami karnymi - kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

~No to macie

06-03-2022 16:59 13 22

Zaczęło się. To było kolejnym krokiem i do przewidzenia. Co dokładnie napisał ten człowiek?
Odpowiedz

~cynik

06-03-2022 12:54 14 20

"W nagrodę" wysłać go do Charkowa na pierwszą linię frontu. Niech tam się wymądrza nicpoń jeden.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.