W Wolicy w powiecie sanockim 15-latek kierujący motocyklem crossowym zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. Miał 0,5 promila alkoholu.
7 marca około godz. 14.30, do wypadku doszło w miejscowości Wolica w powiecie sanockim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renaultem skręcając w lewo, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku motocykliście, w wyniku czego 15-latek kierujący jednośladem zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. Nastolatek z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego renaultem. Badanie wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, był trzeźwy.

- Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a motocykl nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie nastolatka 0,5 promila alkoholu - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Bukowsku.

~wolf

08-03-2022 14:41 45 44

Powinni ukarać rodziców gno.a i kierowcę renaulta i koniecznie skierować na badanie wzroku.
Tak to jest jak się mówi do dziecka: idź pobaw się z kolegami na podwórku.
Odpowiedz

~Joj tam

08-03-2022 13:25 45 43

Oj tam, oj tam. Ta joj.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.