Jasielscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego renaultem. 39-letni mieszkaniec Krosna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami skradzionym samochodem.
8 marca po godz. 19, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach miejscowości Bączal Dolny, kierujący osobowym renaultem może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze ze Skołyszyna oraz wydziału ruchu drogowego, pełniący służbę w tym rejonie, niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania pojazdu. W trakcie tych czynności mundurowi uzyskali informację, że samochód o podanych numerach rejestracyjnych jest kradziony.

- Policjanci zauważyli wskazany samochód w Lisowie i podjęli próbę jego zatrzymania. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący renaultem zignorował sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać drogami powiatowymi, a następnie drogą krajową nr 28 w kierunku Gorlic. Ze względu na duże natężenie ruchu, w miejscowości Libusza na terenie województwa małopolskiego, uciekający mężczyzna zjechał na chodnik. Unieruchomił pojazd i zamknął się w środku. Aby zatrzymać kierującego, mundurowi zmuszeni byli wybić szybę w jego aucie i użyć środków przymusu bezpośredniego - poinformował komisarz Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Za kierownicą renaulta siedział 39-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. Po wytrzeźwieniu 39-latek może usłyszeć zarzuty kradzieży pojazdu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

O jego losie zadecyduje sąd.

[AKTUALIZACJA]


Podkomisarz Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie potwierdził, że 8 marca po godzinie 16 krośnieńska policja została poinformowana o kradzieży osobowego renaulta zaparkowanego na prywatnej posesji w Iwoniczu.

- Kilka godzin później, w wyniku pościgu funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód na terenie województwa małopolskiego. 39-letni kierujący pojazdem trafił do policyjnego aresztu - poinformował podkom. Paweł Buczyński.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.