Włodarze miast partnerskich Krosna z Francji (Creil) oraz Niemiec (Edewecht oraz Marl) zwrócili się do prezydenta Krosna z zapytaniem, jak mogą i w czym mogą pomóc.
Błyskawicznie na apel o pomoc dla Użhorodu, zareagowały miasta partnerskie Krosna z Niemiec i Francji. Zostały przeprowadzone zbiórki w remizach strażackich w Marl oraz Creil, po czym zostały spakowane i przewiezione do Krosna, a w najbliższych dniach wyruszą z pomocą humanitarną do Użhodoru.

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie z merem Użhorodu, który na bieżąco zwraca się z prośbą o pomoc, szczególnie o dostarczenie sprzętu przeciwpożarowego, medycznego, opatrunków, łóżek polowych oraz materacy - informuje prezydent Piotr Przytocki.

Z francuskiego miasta Creil zostały dostarczone: leki, środki higieny osobistej, koce oraz artykuły dla dzieci. Transport dotarł też z niemieckiego miasta Marl, głównie sprzęt przeciwpożarowy: generatory energii, powerbanki, latarki, ognioodporne ubrania przeciwpożarowe, kurki, kaski oraz buty.

W piątek, 11 marca spodziewany jest następny transport z niemieckiego miasta Edewecht, skąd ma dotrzeć żywność długoterminowa oraz środki higieny osobistej.

- Doceniamy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie naszych partnerów, którzy nie szczędzą sił i środków, aby pomóc mieszkańcom Ukrainy - podkreśla prezydent Przytocki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.