W sobotę w gminie Wojaszówka obchodzono uroczyście Dzień Sołtysa. Rok 2022 jest szczególny dla Tadeusza Stefanika, sołtysa Przybówki.
12 marca w domu ludowym w Przybówce spotkali się sołtysi z gminy Wojaszówka oraz zaproszeni goście, by świętować przypadający 11 marca Dzień Sołtysa. Gospodarzem tegorocznego spotkania był sołtys Przybówki Tadeusz Stefanik i to on był jego głównym bohaterem. Tak się bowiem złożyło, że pan Tadeusz pełni funkcję sołtysa Przybówki już 50 lat.

W uroczystości wzięli udział między innymi, reprezentujący starostę Jana Pelczara radny Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Dziugan, radna Rady Powiatu Krośnieńskiego Iwona Stefanik, władze gminy Wojaszówka z przewodniczącym Rady Józefem Ziębą i wójtem Sławomirem Stefańskim, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego Stanisław Lawera, dyrektor GOK w Wojaszówce Lucyna Pelczarska, sołtysi z gminy Wojaszówka, ks. Grzegorz Wojnar - proboszcz parafii Przybówka, członkowie Rady Sołeckiej w Przybówce oraz przedstawiciele instytucji i organizacji działających w tej miejscowości. Nie zabrakło życzeń i kwiatów dla sołtysa oraz jego małżonki Natalii. Panie z KGW w Przybówce wręczyły jubilatowi okolicznościowy tort.

Jubileisz Tadeusza Stefanika soltysa Przybówki

- Świętujemy dzisiaj dzień sołtysa, dzień wspaniałych ludzi, którzy są zawsze na pierwszej linii. Czynicie wiele dobra dla swoich miejscowości i mieszkańców, a sołtys Przybówki już od pół wieku. Należy się za to ogromny szacunek i podziękowanie - zaznaczył wójt Sławomir Stefański.

Tadeusz Stefanik, który został wybrany sołtysem w Przybówce w 1972 r. mając 33 lata podkreślił, że w ciągu 50 minionych lat udało się wspólnymi siłami wiele wykonać w Przybówce, a zadań na pewno nie brakowało, a brakowało natomiast pieniędzy i wielu materiałów. Większość prac wykonywanych było w czynie społecznym.

- Wspomnę chociażby gazyfikację wsi. Pamiętam, że mieszkańcy wykopali ręcznie 22 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Udało się też ruszyć dalej z budową domu ludowego i oddać go do użytku w 1977 roku, wybudować między innymi szkołę, kościół, wiele dróg oraz wykonać telefonizację. Chciałem podkreślić, że gdyby nie ludzie, to tego wszystkiego na pewno nie udałoby się wykonać. Sam sołtys na pewno nic by nie zrobił - powiedział sołtys Tadeusz Stefanik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.