W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym otwarte zostały nowoczesne pracownie służące do szkolenia strzeleckiego dla klas mundurowych certyfikowanych przez MON, jak również dla każdego z uczniów, który może korzystać ze strzelnic w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Pierwsze z pomieszczeń stanowi wirtualną strzelnicę laserową z najnowszym oprogramowaniem, posiadające poziom dydaktyczny właściwy miejscom, w których szkoleni są funkcjonariusze służb różnych formacji mundurowych.

Otwarta też została po rewitalizacji funkcjonująca wcześniej strzelnica pneumatyczna. Zostały zainstalowane nowoczesne systemy transportu powrotnego tarcz strzelniczych. Uruchomiono też równoległy system kontroli strzałów, który umożliwia ocenę celności za pomocą kamer i monitorów. Pracownia została wzbogacona również o nowe egzemplarze broni treningowej.

Strzelnice dla uczniów MZSP w Miejscu Piastowym

Do dyspozycji uczniów MZSP pragnących posiąść tajniki obchodzenia się z bronią i nabyć umiejętności strzeleckie pozostaje zatrudnionych w szkole i posiadających w tym zakresie pełne uprawnienia 3 instruktorów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.