W trakcie wczorajszej (17.03) akcji "Prędkość" krośnieńscy policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy i ujawnili 98 przypadków przekroczeń prędkości.
17 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie prowadzili wczoraj działaniach pn. "Prędkość". Funkcjonariusze "uzbrojeni" w laserowe mierniki prędkości oraz pradiowozy wyposażone w wideorejestratory kontrolowali poczynania kierowców na lokalnych drogach.

Funkcjonariusze skontrolowali ogółem 116 pojazdów, ujawniając 98 przypadków przekroczeń prędkości. Zatrzymali też prawo jazdy 46-letniemu kierowcy mazdy, który w miejscowości Sulistrowa (gmina Chorkówka) przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

- Policyjne statystyki wskazują, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża, nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia. Realizowana akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez egzekwowanie obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości - mówi podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.