Volkswagen Financial Services udostępnił bezpłatnie 20 samochodów na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom, w tym do OSP w Rymanowie.
Samochody będą przez 6 miesięcy wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących. Jest to kolejna odsłona trwającej od 2020 roku współpracy między VWFS a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Każda pomoc ma znaczenie


Pojazdy marki Volkswagen Transporter T6 oraz Caddy trafiły do 20 wybranych jednostek OSP położonych przede wszystkich w województwach przygranicznych - podkarpackim, lubelskim oraz podlaskim, w tym do OSP w Rymanowie. Są doskonale przystosowane do zadań stojących przed ochotnikami: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki. Volkswageny Transportery T6 mają też napęd 4x4, co jest dodatkowym atutem w codziennej pracy strażaków.

VIII Piknik Rodzinny w Rymanowie-Zdroju [ZDJĘCIA]
Każdy z 20 pojazdów przekazanych bezpłatnie przez Volkswagen Financial Services został dokładnie sprawdzony technicznie. Wyposażono je w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze - niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom.

- W obecnej sytuacji niezbędna jest każda forma wsparcia. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i dlatego staramy się pomóc tak, jak umiemy najlepiej. Po raz kolejny przekazujemy nasze samochody strażakom ochotnikom. Czynimy to bez wahania, z odruchu serca. Nasze pojazdy będą służyć w transporcie osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz miejsc zakwaterowania czy przewożeniu niezbędnych towarów - podkreśla Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services Polska.

Jubileusz 70-lecia LO w Rymanowie

VWFS wspiera strażaków od 2020 roku


To już kolejna odsłona wsparcia, którą Volkswagen Financial Services realizuje wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Inicjatywę rozpoczęto wiosną 2020 roku i od tego czasu pojazdy z logo VWFS wspierają strażaków ochotników w staraniach na rzecz lokalnych społeczności w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały m.in. działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii. Samochody VWFS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.