W pierwszy dzień wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa w Krośnie odbył się Festiwal Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Poznaj nasz Zespół".
W Krośnie, w pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa, w hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbył się Festiwal Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem "Poznaj nasz Zespół".

Festiwal Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie

Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie. Współorganizatorem Sportowe Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży, realizujące projekt "Mistrzowie Świata" czyli drużyn piłkarskich dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami intelektualnymi.

- Od dwóch lat organizujemy w Krośnie zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zrzeszamy około 30 zawodników w różnym wieku. Zajęcia opierają się na aspekcie piłki nożnej, połączone z ogólnym rozwojem. Oprócz samych treningów angażujemy dzieci w różne inicjatywy, np organizując pokazowe mecze przy okazji turniejów dla zdrowych dzieci. Do dzisiejszego festiwalu zaangażowaliśmy zawodników MOSiR Karpat Krosno. Tym sposobem integrujemy środowiska - mówi Jakub Popielarz, prezes stowarzyszenia.

Festiwal Sportu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie

Uczestnikom zapewniono zabawy i konkurencje sportowe. Przez dwie godziny dzieci mogły wziąć udział w biegach, sprawdzić się w rzucaniu do kosza czy na torze przeszkód. Były też zabawy przy muzyce a na zakończenie rozegrano mecz SOSW Krosno kontra "Mistrzowie Świata". Zwieńczeniem festiwalu było spotkanie na kręglach i przy pizzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.