Chętni do rozpoczęcia służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów WOT lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień.
Chętnych do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady OT jest coraz więcej. Dlatego też zorganizowano dodatkowe powołania, które odbędą się 23 kwietnia i 7 maja.

- Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie warto czekać i należy wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu - tłumaczy kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady OT.

Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

23 kwietnia i 7 maja rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem. Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym.
W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy. Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja.

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:
- ukończyła 18 lat
- posiada obywatelstwo polskie
- nie była karana za przestępstwa umyślne
- posiada dobrą sprawność psychofizyczną
- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.