Ciągłe wyjazdy strażaków do palących się nieużytków rolnych w powiecie krośnieńskim. W zdarzeniu w Łękach Dukielskich lekko poszkodowana została kobieta.
W środę (23 marca) przed południem straż pożarna powiadomiona została o pożarze nieużytków rolnych w Łękach Dukielskich na powierzchni około 30 arów.

Mł. bryg. Dariusz Gruszka, oficer prasowy KM PSP w Krośnie poinformował, że kobieta prawdopodobnie sama próbowała gasić palącą się trawę i doszło do lekkiego podtrucia się dymem. Pierwsi pomocy udzielili jej strażacy z OSP Łęki Dukielskie a następnie z OSP Kobylany, którzy podali jej tlen. Później udzielanie pomocy poszkodowanej kobiecie przejęła załoga zespołu ratownictwa medycznego. Na szczęście nie było konieczności przetransportowania jej do szpitala.

Na miejscu pracował również zastęp z OSP Równe, zastępca dowódcy JRG PSP z Krosna kpt. Mateusz Dębiec oraz patrol policji z KP w Dukli.

Przypominamy. Wczoraj doszło do tragicznego zdarzenia w powiecie jasielskim. Podczas gaszenia palących się traw strażacy na pogorzelisku znaleźli zwłoki 88-letniego mężczyzny. Czytaj więcej: Tragiczny pożar traw w Bieździadce. Znaleziono ciało 88-latka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.