7 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach dzięki staraniom Prezesa Jasiołka Inwentech Jaśliska, Józefa Skomiała odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jaśliska, rocznika 2003. Współorganizatorem turnieju był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie w ramach akcji Piłkarska zima 2015.
W turnieju udział wzięły następujące zespoły: Orzełki Brzozów, Akademia Piłkarska Jasło, UKS 6 Jasło, Jasiołka Inwentech Jaśliska, Karpaty MOSIR Krosno, Ekoball Sanok I i Ekoball Sanok II.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze rozgrywane były w systemie 2 x 7 minut, każdy z każdym w grupach. Kolejno zespoły walczyły systemem pucharowym, a następnie zwycięzca pierwszej grupy z drugą drużyną drugiej grupy i odwrotnie. Pokonane zespoły spotkały się w pojedynku o miejsce trzecie, a zwycięzcy grali w finale o I miejsce.
Turniej otworzył Wójt Gminy Jaśliska, Adam Dańczak, który przedstawił zasady turnieju oraz zachęcił do twardej walki, ale zgodnie z duchem fair play.

O godzinie 10:15 rozpoczęło się pierwsze spotkanie pomiędzy Jasiołką Inwentech Jaśliska a Ekoballem Sanok I. Gospodarze pokonali gości z Sanoka 4-3, którzy byli jednym z faworytów. Od początku spotkania dało się zauważyć, że ani jedna drużyna, nie ma zamiaru odpuszczać przeciwnikowi. Najbardziej zadowolony z takiego obrotu sprawy był prezes klubu, Józef Skomiał, który stojąc za linią autową, dzielnie kibicował "swoim". Wyniki kolejnych meczów oraz pełny przebieg turnieju przedstawiają poniższe zestawienia.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jaśliska

Jak należało przypuszczać, najciekawsze spotkanie zostało rozegrane w finale przez Akademię Piłkarską Jasło i Ekoball Sanok I. Po 14 minutach gry, wynik brzmiał 0-0. Pięciominutowa dogrywka także nie wskazała zwycięzcy. Rozstrzygnięcie padło podczas strzelania rzutów karnych. Lepsza okazała się drużyna z Sanoka, strzelając 3 gole, natomiast Jaślanie 2.

Trenerzy i kierownicy poszczególnych drużyn podziwiali obiekty sportowe drużyny z Jaślisk oraz Zespołu Szkół Publicznych, a także wzorowe prowadzenie zawodów przez sędziego OZPN Krosno, Piotra Frankowicza. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nie doszło do żadnych urazów i kontuzji (pierwsza pomoc została udzielona pod koniec pierwszej połowy w meczu finałowym). Zgromadzona na balkonie publiczność, dzielnie dopingowała wszystkie drużyny.

Kibice mają nadzieję, że impreza zagości na stałe w sportowym kalendarzu Klubu i Gminy. Nie tylko zimą, ale także w lecie.

Grupa A:
1. Jasiołka Jaśliska
2. Ekoball Sanok
3. Orzełki Brzozów
4. MOSiR Krosno

Gruba B
1. UKS 6 Jasło
2. Akademia Piłkarska Jasło
3. Ekoball Sanok II

Mecz o III miejsce:
Jasiołka Jaśliska - UKS 6 Jasło 1-3 (1-1; dogr.: 0-2)

Finał:
Akademia Piłkarska Jasło - Ekoball Sanok 2-3 (dogr. 0-0; karne 2-3)

Zwycięzca turnieju: Ekoball Sanok I

Najlepszy Strzelec: Artur Winnicki (Jasiołka Jaśliska) - 4 bramki

Najlepszy bramkarz: Igor Wanat (Akademia Piłkarska Jasło)- 1 bramka stracona

Ilość kibiców: Ok. 150

Sędzia: Piotr Frankowicz (OZPN Krosno)

Turniej Jaśliska

Po rozegranym turnieju powiedzieli:
Adam Dańczak (wójt gminy Jaśliska):
Inicjatywa zorganizowania turnieju dla rocznika 2003 wyszła od Prezesa Jasiołki Jaśliska, Józefa Skomiała. Serdecznie mu za to dziękuję. Działania podjęte w kierunku szkolenia młodzieży w Jaśliskach, organizowanie takich turniejów, mają być przyczynkiem do tego, aby młodzież nasza rozwijała się. Mamy w planie założenie drużyny młodzieżowej w sezonie 2015/2016. Twierdzę, że pomoże to drużynie seniorów utrzymać się w B klasie, a w przyszłości będzie można awansować do klasy A.
Z myślą przygotowania uczniów naszej szkoły do udziału w rozgrywkach piłkarskich, zatrudniliśmy, w porozumieniu z Urzędem Pracy w Krośnie, Sylwestra Sikorskiego, który od lutego rozpoczął zajęcia z grupą najmłodszych, a jednocześnie będzie prowadził treningi z grupą seniorów. Został on przyjęty pozytywnie. Na pierwszym treningu było kilku chłopców, a na kolejnym ok. 30. Zatrudniliśmy trenera, aby nowe obiekty tętniły sportowym życiem o różnej porze, w każdym dniu tygodnia.
Jaśliska to nie tylko piłka, ale i na narciarstwo klasyczne. Istnieje Uczniowski Klub Sportowy ŻARNIAK, gdzie młodzisz szkolona jest przez nauczyciela WF, Ryszarda Chowańca.

Ryszard Chowaniec (nauczyciel wf, ZSP Jaśliska):
Myślę, że takich turniejów potrzeba więcej, aby młodzi piłkarze, którzy już coś umieją, przygotowywali się do poważniejszej gry, a więc do gry w grupach juniorskich lub seniorskich. Ma to być nauka i zabawa jednocześnie. Taki turniej to bardzo dobre widowisko i spędzanie wolnego czasu, nawet dla widzów. Od kilku lat mamy wspaniałą bazę szkoleniową (o starej już zapomnieliśmy). Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przyniesie to efekty większe niż do tej pory. Pracuje się nam o wiele lepiej. Taka baza sportowa jak nasza, stanowi podstawę dobrej pracy. W dzisiejszym turnieju nie miałem swoich faworytów, gdyż mało obracam się w środowisku piłkarskim. Naszą drużynę stanowili chłopcy, którzy swoje umiejętności piłkarskie zdobyli w szkole, a nie w klubie. Tym bardziej cieszy zdobyte przez nich 4 miejsce i tytuł Króla Strzelców Artura Winnickiego. Zabrakło nam nieco szczęścia. Widać, że jest u nas jakiś potencjał. Świadczy o tym właśnie ten tytuł najlepszego „snajpera”. Przyjezdne drużyny mają o wiele lepsze warunki do pracy i gry. Połączenie lekcji wychowania fizycznego w szkole i zajęć w klubie pod okiem fachowca musi przynieść dobre rezultaty. Dzisiejszy turniej został dobrze oceniony przez przyjezdnych szkoleniowców i liczę, że takie sportowe widowiska będą odbywać się regularnie. Pozwoli to porównać, na jakim poziomie znajdują się jaśliscy piłkarze. Dodatkowo poinformuję, że ten rocznik młodzieży (2003) i młodszy rokuje bardzo pozytywne nadzieje, jeżeli chodzi o grę w piłkę nożną, biegi i narciarstwo biegowe.

Józef Skomiał (Prezes klubu Jasiołka Jaśliska):
Jestem ogromnie zadowolony z tego turnieju. Dopisały wszystkie drużyny. Dostosowała się także aura. Bez śniegu i zadymek. Poziom gry młodych adeptów sztuki piłkarskiej- dobry, a finałowej czwórki nieco lepszy. Zaskoczył mnie fakt, 3 porażek drużyny MOSiR w Krośnie. W drużynach jasielskich i sanockich widać olbrzymią pracę. Jasiołka Jaśliska? Można zauważyć pracę trenera i chłopaków, ale dzisiejszy sukces to przede wszystkim ambicja. W pierwszym meczu pokonaliśmy późniejszego zwycięzcę zawodów 4-3, a Królem Strzelców został Artur Winnicki z Jasiołki Jaśliska. Być może, że jeszcze przed rundą wiosenną dojdzie do kolejnego turnieju z udziałem drużyny słowackiej. Twierdzę, że każdy mecz jest lepszy od treningu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.