7 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach dzięki staraniom Prezesa Jasiołka Inwentech Jaśliska, Józefa Skomiała odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jaśliska, rocznika 2003. Współorganizatorem turnieju był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie w ramach akcji Piłkarska zima 2015.
W turnieju udział wzięły następujące zespoły: Orzełki Brzozów, Akademia Piłkarska Jasło, UKS 6 Jasło, Jasiołka Inwentech Jaśliska, Karpaty MOSIR Krosno, Ekoball Sanok I i Ekoball Sanok II.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze rozgrywane były w systemie 2 x 7 minut, każdy z każdym w grupach. Kolejno zespoły walczyły systemem pucharowym, a następnie zwycięzca pierwszej grupy z drugą drużyną drugiej grupy i odwrotnie. Pokonane zespoły spotkały się w pojedynku o miejsce trzecie, a zwycięzcy grali w finale o I miejsce.
Turniej otworzył Wójt Gminy Jaśliska, Adam Dańczak, który przedstawił zasady turnieju oraz zachęcił do twardej walki, ale zgodnie z duchem fair play.

O godzinie 10:15 rozpoczęło się pierwsze spotkanie pomiędzy Jasiołką Inwentech Jaśliska a Ekoballem Sanok I. Gospodarze pokonali gości z Sanoka 4-3, którzy byli jednym z faworytów. Od początku spotkania dało się zauważyć, że ani jedna drużyna, nie ma zamiaru odpuszczać przeciwnikowi. Najbardziej zadowolony z takiego obrotu sprawy był prezes klubu, Józef Skomiał, który stojąc za linią autową, dzielnie kibicował "swoim". Wyniki kolejnych meczów oraz pełny przebieg turnieju przedstawiają poniższe zestawienia.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jaśliska

Jak należało przypuszczać, najciekawsze spotkanie zostało rozegrane w finale przez Akademię Piłkarską Jasło i Ekoball Sanok I. Po 14 minutach gry, wynik brzmiał 0-0. Pięciominutowa dogrywka także nie wskazała zwycięzcy. Rozstrzygnięcie padło podczas strzelania rzutów karnych. Lepsza okazała się drużyna z Sanoka, strzelając 3 gole, natomiast Jaślanie 2.

Trenerzy i kierownicy poszczególnych drużyn podziwiali obiekty sportowe drużyny z Jaślisk oraz Zespołu Szkół Publicznych, a także wzorowe prowadzenie zawodów przez sędziego OZPN Krosno, Piotra Frankowicza. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nie doszło do żadnych urazów i kontuzji (pierwsza pomoc została udzielona pod koniec pierwszej połowy w meczu finałowym). Zgromadzona na balkonie publiczność, dzielnie dopingowała wszystkie drużyny.

Kibice mają nadzieję, że impreza zagości na stałe w sportowym kalendarzu Klubu i Gminy. Nie tylko zimą, ale także w lecie.

Grupa A:
1. Jasiołka Jaśliska
2. Ekoball Sanok
3. Orzełki Brzozów
4. MOSiR Krosno

Gruba B
1. UKS 6 Jasło
2. Akademia Piłkarska Jasło
3. Ekoball Sanok II

Mecz o III miejsce:
Jasiołka Jaśliska - UKS 6 Jasło 1-3 (1-1; dogr.: 0-2)

Finał:
Akademia Piłkarska Jasło - Ekoball Sanok 2-3 (dogr. 0-0; karne 2-3)

Zwycięzca turnieju: Ekoball Sanok I

Najlepszy Strzelec: Artur Winnicki (Jasiołka Jaśliska) - 4 bramki

Najlepszy bramkarz: Igor Wanat (Akademia Piłkarska Jasło)- 1 bramka stracona

Ilość kibiców: Ok. 150

Sędzia: Piotr Frankowicz (OZPN Krosno)

Turniej Jaśliska

Po rozegranym turnieju powiedzieli:
Adam Dańczak (wójt gminy Jaśliska):
Inicjatywa zorganizowania turnieju dla rocznika 2003 wyszła od Prezesa Jasiołki Jaśliska, Józefa Skomiała. Serdecznie mu za to dziękuję. Działania podjęte w kierunku szkolenia młodzieży w Jaśliskach, organizowanie takich turniejów, mają być przyczynkiem do tego, aby młodzież nasza rozwijała się. Mamy w planie założenie drużyny młodzieżowej w sezonie 2015/2016. Twierdzę, że pomoże to drużynie seniorów utrzymać się w B klasie, a w przyszłości będzie można awansować do klasy A.
Z myślą przygotowania uczniów naszej szkoły do udziału w rozgrywkach piłkarskich, zatrudniliśmy, w porozumieniu z Urzędem Pracy w Krośnie, Sylwestra Sikorskiego, który od lutego rozpoczął zajęcia z grupą najmłodszych, a jednocześnie będzie prowadził treningi z grupą seniorów. Został on przyjęty pozytywnie. Na pierwszym treningu było kilku chłopców, a na kolejnym ok. 30. Zatrudniliśmy trenera, aby nowe obiekty tętniły sportowym życiem o różnej porze, w każdym dniu tygodnia.
Jaśliska to nie tylko piłka, ale i na narciarstwo klasyczne. Istnieje Uczniowski Klub Sportowy ŻARNIAK, gdzie młodzisz szkolona jest przez nauczyciela WF, Ryszarda Chowańca.

Ryszard Chowaniec (nauczyciel wf, ZSP Jaśliska):
Myślę, że takich turniejów potrzeba więcej, aby młodzi piłkarze, którzy już coś umieją, przygotowywali się do poważniejszej gry, a więc do gry w grupach juniorskich lub seniorskich. Ma to być nauka i zabawa jednocześnie. Taki turniej to bardzo dobre widowisko i spędzanie wolnego czasu, nawet dla widzów. Od kilku lat mamy wspaniałą bazę szkoleniową (o starej już zapomnieliśmy). Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przyniesie to efekty większe niż do tej pory. Pracuje się nam o wiele lepiej. Taka baza sportowa jak nasza, stanowi podstawę dobrej pracy. W dzisiejszym turnieju nie miałem swoich faworytów, gdyż mało obracam się w środowisku piłkarskim. Naszą drużynę stanowili chłopcy, którzy swoje umiejętności piłkarskie zdobyli w szkole, a nie w klubie. Tym bardziej cieszy zdobyte przez nich 4 miejsce i tytuł Króla Strzelców Artura Winnickiego. Zabrakło nam nieco szczęścia. Widać, że jest u nas jakiś potencjał. Świadczy o tym właśnie ten tytuł najlepszego „snajpera”. Przyjezdne drużyny mają o wiele lepsze warunki do pracy i gry. Połączenie lekcji wychowania fizycznego w szkole i zajęć w klubie pod okiem fachowca musi przynieść dobre rezultaty. Dzisiejszy turniej został dobrze oceniony przez przyjezdnych szkoleniowców i liczę, że takie sportowe widowiska będą odbywać się regularnie. Pozwoli to porównać, na jakim poziomie znajdują się jaśliscy piłkarze. Dodatkowo poinformuję, że ten rocznik młodzieży (2003) i młodszy rokuje bardzo pozytywne nadzieje, jeżeli chodzi o grę w piłkę nożną, biegi i narciarstwo biegowe.

Józef Skomiał (Prezes klubu Jasiołka Jaśliska):
Jestem ogromnie zadowolony z tego turnieju. Dopisały wszystkie drużyny. Dostosowała się także aura. Bez śniegu i zadymek. Poziom gry młodych adeptów sztuki piłkarskiej- dobry, a finałowej czwórki nieco lepszy. Zaskoczył mnie fakt, 3 porażek drużyny MOSiR w Krośnie. W drużynach jasielskich i sanockich widać olbrzymią pracę. Jasiołka Jaśliska? Można zauważyć pracę trenera i chłopaków, ale dzisiejszy sukces to przede wszystkim ambicja. W pierwszym meczu pokonaliśmy późniejszego zwycięzcę zawodów 4-3, a Królem Strzelców został Artur Winnicki z Jasiołki Jaśliska. Być może, że jeszcze przed rundą wiosenną dojdzie do kolejnego turnieju z udziałem drużyny słowackiej. Twierdzę, że każdy mecz jest lepszy od treningu.