Ważne dla mieszkańców Krosna robiących wiosenne porządki. Na jakich zasadach można oddać odpady wielkogabarytowe i bioodpady zielone?
W ramach akcji "Zrzuć gabaryty na wiosnę" miasto bezpłatnie odbierze odpady wielkogabarytowe. Konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie i ustalenie terminu i miejsca ich odbioru.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 19 do 29 kwietnia, w dni robocze od godz. 8.00 do 14.00 pod numerami telefonów: 13 47 48 888 i 13 47 48 490. Podczas zgłoszenia mieszkańcy zostaną poproszeni o podanie miejsca odbioru odpadów oraz ustalenie terminu.

Już od kwietnia rozpocznie się odbiór bioodpadów zielonych - części roślin pochodzących z pielęgnacji ogrodów. Będą one odbierane w brązowych workach zgodnie z harmonogramem, od osób, które nie posiadają kompostowników. Worki będą one mogły nabyć w Biurze Obsługi Klienta krośnieńskiego MPGK przy ul. Fredry 12 w poniedziałek w godz. 8.00-17.00 a od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00. Koszt worka to 1 zł.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy posiadają kompostownik i gromadzą w nim bioodpady mogą skorzystać z ulgi w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ulga wynosi 2 zł miesięcznie za każdą osobę wskazaną w deklaracji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.