Krośnieńska Biblioteka Publiczna od 1 lutego 2015 r. oferuje użytkownikom dostęp do 1147 książek elektronicznych dostępnych na platformie IBUK Libra.
IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia internetowa, nowoczesna platforma dla edukacji, która zapewnia dostęp do książek z dowolnego miejsca - libra.ibuk.pl.

To głównie literatura naukowa i popularnonaukowa ze wszystkich dziedzin wiedzy, w tym najnowsze wydania publikacji, często niedostępne w bibliotekach w wersji drukowanej. Z e-book-ów można korzystać przez całą dobę z dowolnego komputera połączonego z Internetem. Istnieje również możliwość korzystania z serwisu na urządzeniach mobilnych.

- Każdy może skorzystać z ebooków na stanowiskach komputerowych w Bibliotece, ale także na komputerach domowych - wystarczy zgłosić się do Biblioteki po jednorazowy kod dostępu. Specjalnie zaprojektowany Czytnik IBUK Libra umożliwia także interaktywną pracę z tekstem m.in. robienie notatek, dodawanie zakładek, przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy, tagowanie fragmentów i wiele innych. Ułatwienia te pozwalają na korzystanie z publikacji elektronicznej w podobny sposób, jak z książki drukowanej - informuje Monika Machowicz z KBP.

Libra

Aby uzyskać PIN (kod aktywacyjny) należy zgłosić się osobiście do Wypożyczalni lub Czytelni KBP (ul. Wojska Polskiego 41) lub dowolnej filii Biblioteki. Kod można uzyskać również pocztą e-mail - należy wysłać imię i nazwisko oraz numerem karty bibliotecznej na adres: biblioteka@kbp.krosno.pl

Krośnieńska Biblioteka Publiczna wykupiła dostęp do tej bazy w ramach konsorcjum Podkarpackich Bibliotek Publicznych. Po rejestracji w portalu libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek o dowolnej porze.

Oferta e-booków to nowy rodzaj zbiorów, który proponuje Krośnieńska Biblioteka Publiczna. To także nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie książką elektroniczną i rozwojem nowoczesnych technologii w dostępie do zbiorów i usług. Mamy nadzieję, że ta propozycja będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem ze strony czytelników - dodaje Monika Machowicz.

Szczegółowa instrukcja o dostępie do platformy IBUK Libra na stronie www.kbp.krosno.pl