Tegoroczne Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbędą się jesienią. Zmiana terminu podyktowana jest sytuacją za naszą wschodnią granicą.
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie zgodnie z wieloletnią tradycją miały odbyć się w długi majowy weekend. Przygotowania szły pełną parą, jednak ze względu na wojnę za naszą wschodnią granicą, Zarząd Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej zdecydował o zmianie terminu imprezy.

- Uznaliśmy, że w czasie gdy za naszą granicą ludzie w niebo spoglądają z trwogą, a za ojczyznę płacą często cenę życia, nie moglibyśmy się bawić. Nie moglibyśmy się też radować, gdy słyszymy obok płacz dzieci, które w popłochu uciekały do Polski nie wiedząc, czy kiedykolwiek zobaczą jeszcze swoich ojców i swoje domy. Zaś nasi ukraińscy przyjaciele, którzy w ostatnich latach tworzyli trzon personelu zawodów dziś walczą i nie w głowie im balony, gdy po niebie latają śmiercionośne pociski. Trud naszej olbrzymiej pracy, jak i wszystkich którzy pomagają nam w organizacji zawodów, mógłby w jednej chwili zostać zmarnotrawiony, gdyż w związku z różnymi wariantami rozwoju wojny za naszą granicą istnieje prawdopodobieństwo zamknięcia z dnia na dzień przestrzeni powietrznej nad naszym regionem. - przekazał w komunikacie zarząd fundacji.

Decyzja o zmianie terminu została podjęta w porozumieniu z prezydentem Krosna. Jeżeli sytuacja na Ukrainie poprawi się, zawody odbędą się w dniach 5 - 8 października. - Wierzymy, że wszyscy miłośnicy zarówno sportów balonowych, jak i naszej krośnieńskiej imprezy naszą decyzję przyjmą z pełnym zrozumieniem - informuje zarząd fundacji.

W tej chwili Fundacja Otwartych Serc oprócz swojej codziennej działalności charytatywnej koncentruje się na organizowaniu pomocy dla Ukrainy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.