Czy w Krośnie są miejsca, gdzie można się bezpiecznie ukryć na wypadek działań militarnych? Urząd Miasta Krosna odpowiada.
Urząd Miasta Krosna poinformował, że obecnie na terenie Krosna nie ma obiektów spełniających definicję schronów jako budowli ochronnych o budowie konstrukcyjnie zamkniętej, hermetycznej - zapewniającej ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych czy innych dóbr materialnych przez założonymi czynnikami rażenia.

Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna powiedziała, że w naszym mieście znajdują się ukrycia do doraźnego przygotowania, w tym między innymi piwnice, które w przypadku podwyższenia stanu gotowości obronnej państwa właściciel lub zarządca przystosowuje do funkcji ochronnej w miarę posiadanych możliwości.

- Aktualnie trwa ewidencjonowanie tych miejsc oraz szczegółowe rozpoznanie obiektów, które można zakwalifikować jako spełniające niezbędne warunki do doraźnego ich przygotowania i adaptacji na wypadek działań militarnych - stwierdziła Joanna Sowa.

Dodała też, że w krośnieńskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na zajęciach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie przygotowywani są do właściwego zachowania oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia. Przedmiot obejmuje między innymi treści dotyczące organizacji działań ratowniczych, edukacji zdrowotnej i pierwszej pomocy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.