W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych. Gościem był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W województwie podkarpackim działa 21 klas w ramach programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz 22 klasy w ramach programu Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

Najliczniejsze klasy o profilu mundurowym funkcjonują w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym prowadzonym przez Zgromadzenie Księży Michalitów. Szkoła aktualnie kształci 750 uczniów w 11 kierunkach. Jest największą placówką w powiecie krośnieńskim.

Mariusz Błaszczak i ks. Leszek Przybylski

W piątek 8 kwietnia na parkingu przed Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste ślubowanie 170 uczniów z 8 oddziałów klas mundurowych certyfikowanych przez MON. W uroczystości wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz między innymi ks. Dariusz Wilk, przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Gospodarzem uroczystości był ks. Leszek Przybylski, dyrektor MZSP w Miejscu Piastowym.

Mariusz Błaszczak wręcza uczniom prezenty

- Gratuluje wam, że złożyliście ślubowanie i dziękuję, że wybraliście taką właśnie drogę - zwrócił się do młodzieży szef MON. - To odważna i bardzo dobra decyzja, która daje wam szanse zdobycia wiedzy i patriotycznego wychowania a jak wszyscy wiemy, patriotyczne wychowanie jest podstawą naszego bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, że to jest cale dziedzictwo pokoleń, które stanowi o naszej tożsamości i my to dziedzictwo niesiemy w przyszłość. Duma z bycia Polakiem stanowi właśnie fundament naszej przyszłości. Pamiętajcie, Wojsko Polskie na was czeka - mówił Mariusz Błaszczak.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali z rąk szefa MON nagrody rzeczowe.

Defilada uczniów w Miejscu Piastowym

Uroczystość zakończyła się defiladą z udziałem uczniów klas mundurowych, wojskowej kompanii honorowej wystawionej przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej - 35 batalion lekkiej piechoty z Sanoka oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.