Blisko 20 wystawców zaprezentowało się podczas XV jubileuszowego kiermaszu wielkanocnego, który odbył się 10 kwietnia w sali kina Wczasowicz w Iwoniczu-Zdroju.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z koronawirusem Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju zorganizował w niedzielę, 10 kwietnia, 15. już edycję kiermaszu wielkanocnego.

Kiermasz wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju 2022

W tym roku wzięły w nim udział szkoły, stowarzyszenia a także osoby prywatne, prezentując kunsztownie wykonane różnorakie wyroby związane ze świętami wielkanocnymi. Tradycyjnie już cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy mogli zaopatrzyć się między innymi w stroiki, słodkości, pisanki, czy inne kulinaria.

Kiermasz wielkanocny w Iwoniczu-Zdroju 2022

- Ciesze się, że kiermasz wpisał się już na stałe do kalendarza imprez organizowanych w gminie Iwonicz-Zdrój. Gościom, kuracjuszom, a także mieszkańcom naszej gminy możemy pokazać zarówno tradycję, jak i coś bardziej nowoczesnego związanego ze świętami wielkanocnymi - powiedział Witold Kocaj, burmistrz Iwonicza-Zdroju, otwierając kiermasz.

Podczas kiermaszu wręczone zostały również nagrody w II edycji konkursu "Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna". Wzięło w nim udział 172 osób, a jury postanowiło przyznać 46 nagród.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.