Mieszkaniec gminy Jaśliska mknął przez obszar zabudowany w Nowym Żmigrodzie z prędkością 138 km/h. Stracił prawo jazdy, dostał 2,5 tys. zł mandatu i "wzbogacił się" o 10 punktów karnych.
Niedawno informowaliśmy, że policjanci jasielskiej drogówki, w miniony weekend, zatrzymali 18 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Komisarz Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poinformował, że w gronie tym znalazło się troje mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Wszyscy "wpadli" w niedzielę 10 kwietnia w godzinach popołudniowych w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej.

Niechlubnym rekordzistą okazał się nieco ponad 20-letni mieszkaniec gminy Jaśliska. Przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał na liczniku 138 km/h. Znacznie dopuszczalną prędkość przekroczył również mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe kierujący fordem. Jechał przez obszar zabudowany z prędkością 125 km/h. Z kolei mieszkanka gminy Miejsce Piastowe podróżująca fordem miała na liczniku 103 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h.

- Wszyscy utracili możliwość prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące. Pierwsi dwaj kierowcy zostali ukarani mandatami po 2,5 tys. zł, a kierująca fordem 1,5 tys. zł. Otrzymali również po 10 punktów karnych - poinformował kom. Piotr Wojtunik.

Policja przypomina, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.