Jedną z podjętych przez krośnieńskich policjantów inicjatyw była organizacja zbiórki, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe wojennych migrantów. Pomoc ma jednak szczególny wymiar, bo pieniądze trafią do rodzin, które znalazły schronienie w domach trzech krośnieńskich policjantów.
Policjanci po raz kolejny dają przykład bezinteresownego zaangażowania i troski o los drugiego człowieka. Krośnieńscy funkcjonariusze, od początku wojny na Ukrainie, aktywnie uczestniczą w licznych inicjatywach wspierających uchodźców m.in. pomoc w dystrybucji żywności i odzieży w ramach wolontariatu na przejściach granicznych, a także organizacja zaplecza medykamentów na rzecz ukraińskich żołnierzy.

Jedną z inicjatyw podjętych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy, była organizacja zbiórki finansowej, dedykowanej ukraińskim rodzinom przyjętym do domów przez osoby prywatne. Pomysłodawcom akcji zależało na wsparciu finansowym ludzi bezinteresownie dzielącym się swoim mieszkaniem z tymi, których domy zostały zniszczone podczas bombardowań.

Okazało się jednak, że ludzi o wielkim sercu nie trzeba daleko szukać, gdyż wśród krośnieńskich policjantów znalazło się trzy osoby, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach wojennych migrantów. Ci szlachetni ludzie, nigdy nie afiszowali się tym, że udzielają schronienia ukraińskim uchodźcom, nie mają przeświadczenia bycia kimś lepszym od innych, bo - jak sami mówią - każdy pomaga najlepiej, jak tylko potrafi. Nie narzekają, że ich wydatki związane z utrzymaniem domu znacząco wzrosły, a nowa rzeczywistość generuje liczne i często nieprzewidziane sytuacje, którym trzeba jakoś sprostać.

Funkcjonariusze zgodnie twierdzą, że decyzja o takiej formie pomocy była realizacją potrzeby serca, co daje im osobistą satysfakcję i przeświadczenie, że hasło "Pomagamy i chronimy" nie jest tylko sloganem, ale rzeczywistym przejawem empatii wobec tych, którzy za sprawa brutalnego najeźdźcy, odzierani są ze swojego człowieczeństwa.

Zebrane w czasie policyjnej zbiórki pieniądze zostały zamienione na karty podarunkowe, dzięki czemu obdarowane nimi rodziny uchodźców, zakupią istotne z punktu widzenia ich indywidualnych potrzeb, artykuły oraz leki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.