Bajkowe, w kolorze fiołkowym i z warzywami na klombach, a może bez perspektyw i pomnika Roberta Portiusa? Artystki pytają Krośnian i Krośnianki o ich miasto marzeń.
Dokładnie za miesiąc rozpoczynają się obchody 40-lecia działalności BWA Krosno. Z tej okazji przez cały rok - od 14 maja 2022 do 14 maja 2023 - odbywać się będzie szereg wydarzeń i inicjatyw kulturalnych w Krośnie. Ideą jubileuszu jest świętowanie z całym miastem i w całym mieście. Dlatego organizatorzy wspólnie z autorkami artystycznej ankiety "Krosno miasto marzeń" zapraszają osoby mieszkające w Krośnie do włączenia się w świętowanie.

- Przygotowujemy właśnie coś specjalnego, co dotyczy całego miasta i osób w nim mieszkających. Współpracujące z nami artystki stworzyły intrygującą ankietę, która jest niezbędnym elementem pierwszego przedsięwzięcia. Żeby je zrealizować, potrzebujemy wypowiedzi Krośnian i Krośnianek na temat Krosna jako miasta marzeń. Nie wyobrażamy sobie świętowania 40-lecia bez mieszkańców i mieszkanek, stąd nasza prośba do Państwa o wypełnienie ankiety - zachęca Martyna Karpowicz, koordynatorka wydarzeń jubileuszowych z BWA Krosno.

To nie jest zwykłe badanie ankietowe - udział w nim jest okazją do uruchomienia swojej kreatywności i puszczenia wodzy fantazji. Wypełnienie artystycznej ankiety zajmuje ok. 7 min, skłaniając do surrealistycznej refleksji nad swoim miastem.

Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym badaniu po tym linkiem: https://docs.google.com

Na wypełnione ankiety organizatorzy czekają do 19 kwietnia (wtorek). Odpowiedzi posłużą do przygotowania jubileuszowych wydarzeń artystycznych.

BWA Krosno to galeria sztuki i miejsce spotkań dla osób twórczych i wrażliwych na twórczość artystyczną. Galeria pomaga zrozumieć sztukę zainteresowanym w każdym wieku - zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Działa poprzez wystawy, warsztaty, rezydencje artystyczne, projekty kulturalne, animację, spotkania i partnerstwa. Dokumentuje i gromadzi sztukę współczesną, w tym szczególnie z regionu podkarpackiego. Działa od 1982 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.