Spokojne święta wielkanocne na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego..., ale z dwoma pijanymi kierowcami.
Komenda Miejska Policji w Krośnie podsumowała akcję świąteczną (15-18 kwietnia) na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że w tym czasie odnotowano 9 zdarzeń drogowych, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych.

- W piątek, 15 kwietnia, funkcjonariusze ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. W Krośnie 25-letni kierujący oplem miał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a w Żarnowcu 37-letni kierujący audi około 3 promile alkoholu w swoim organizmie - powiedział podkom. Paweł Buczyński.

Policjanci zatrzymali też 7 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Ponadto ujawniono 5 przypadków kierowania pojazdami mechanicznymi po drogach publicznych bez wymaganych uprawnień.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że w ciągu 4 dni świątecznego weekendu na Podkarpaciu doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób, a 2 zginęły. Do tragicznego wypadku doszło w Poniedziałek Wielkanocny po południu w Jadachach w powiecie tarnobrzeskim. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców.

W trakcie działań, ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych, policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.