W czwartek (21.04) w Warszawie rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Tytułu sprzed roku broni Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Czterodniowa impreza, organizowana po raz trzeci z rzędu przez AZS Warszawa, zostanie rozegrana na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na starcie zobaczymy 30 uczelni, podzielonych na osiem grup, w tym Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie. To rekordowa liczba w porównaniu do poprzednich edycji AMP.

- Startują uczelnie niemal ze wszystkich województw. Widzimy, że unihokej nie jest już tylko sportem szkolnym, ale coraz częściej jest wybierany jako forma aktywności na studiach i podchodzi się do niego poważnie - mówi Maciej Konieczka, sędzia unihokeja, który od lat jest zaangażowany w promocję tej dyscypliny na poziomie akademickim.

- Spodziewamy się dużych sportowych emocji i pasjonującej walki o medale. Żeby łatwiej było śledzić wydarzenia ostatniego dnia, na obiektach SGGW przygotowane będzie jedno centralne boisko. Dzięki temu uwaga kibiców będzie skupiona na najważniejszych pojedynkach - dodaje Piotr Żebrowski z AZS-u Warszawa, organizator zawodów.

Tytułów będą bronić zawodnicy i zawodniczki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przed rokiem uczelnia spod Wawelu co prawda w finale uległa 8:13 Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ale wynik ostatecznie zweryfikowano na korzyść krakowian. Przyczyną takiej decyzji była obecność w składzie poznaniaków hokeistów z położonej w Gorzowie Wielkopolskim filii AWF-u. Ubiegłoroczni mistrzowie trafili do grupy E, gdzie zmierzą się z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, Uniwersytetem Rzeszowskim i Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Partnerami Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju są miasto stołeczne Warszawa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz firmy Tempish i MK Bowling Warszawa. Na najlepszych zawodników czekają vouchery ufundowane przez firmę Polar.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS - Grupa PZU S.A.
Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju

zwyciężcy unihokeja AMP

Grupa A
1. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie
4. Gdański Uniwersytet Medyczny

Grupa B
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
4. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Grupa C
1. Politechnika Rzeszowska
2. Uniwersytet Zielonogórski
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
4. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Grupa D
1. Uniwersytet Gdański
2. Politechnika Warszawska
3. Politechnika Wrocławska
4. Politechnika Poznańska

Grupa E
1. Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie
2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
3. Uniwersytet Rzeszowski
4. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Grupa F
1. Politechnika Gdańska
2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
4. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Grupa G
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Uniwersytet Wrocławski
3. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Grupa H
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
2. Politechnika Łódzka
3. Politechnika Śląska w Gliwicach

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.