W pierwszą niedzielę maja odbędzie się organizowany przez Automobilklub Małopolski Krosno 32. Rajd Podkarpacki.
32. Rajd Podkarpacki zostanie przeprowadzony w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS). Całość imprezy odbędzie się w jednym dniu - 1 maja 2022 roku. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy obowiązkowo będą musieli przejść przez tzw. Odbiór Administracyjny oraz Badanie Kontrolne BK-1.

Dzięki uprzejmości firmy PANMAR, biuro imprezy będzie zlokalizowane w siedzibie firmy, przy ulicy Podkarpackiej 16B. W tym samym miejscu zostanie również przeprowadzone Badanie Kontrolne BK-1. Po dopełnieniu wszelkich formalności i odprawie, uczestnicy udadzą się na próby sportowe, których lokalizacje zostaną ujawnione już niebawem. Meta imprezy została również przewidziana w siedzibie firmy PANMAR.

Formuła imprezy, czyli Konkursowa Jazda Samochodem, oznacza, że do udziału w imprezie nie jest potrzebna licencja czy sportowy samochód. Każdy chcący wziąć udział w 32. Rajdzie Podkarpackim, musi spełnić kilka niezbędnych warunków. W KJS może wziąć udział osoba, która ukończyła 18 lat i posiada prawo jazdy. Wymóg ten nie dotyczy pilota, tutaj wystarczy jedynie 17 lat.

Samochód, którym przyszli uczestnicy chcą wystartować musi być w pełni sprawny technicznie, posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Pojazd musi należeć do kierowcy lub kierowca musi posiadać odpowiednie upoważnienie od właściciela samochodu. Przed imprezą każdy pojazd przechodzi zorganizowane przez organizatora Badanie Kontrolne BK-1, więc samochody niespełniające wszystkich wymogów, nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w imprezie. Do wystartowania w 32. Rajdzie Podkarpackim, czy każdym innym KJS, wystarczy zupełnie seryjny samochód. Oczywiście wziąć udział mogą również samochody zmodyfikowane, jednak na pierwszy start samochód do jazdy na co dzień, będzie w pełni wystarczający.

Niezbędnym elementem wyposażenia załogi są również kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Będą to np. kaski motocyklowe. Zalecane jest również posiadanie polisy NNW dla członków załogi.

Członkowie Automobilklubu Małopolskiego Krosno zapraszają wszystkich chętnych amatorów rajdów czy wyścigów do wzięcia udziału w imprezie. To przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Udział w takiej imprezie to również podnoszenie swoich umiejętności prowadzenia samochodu, nauka opanowania za kierownicą oraz świetna zabawa.

32. Rajd Podkarpacki organizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Krosna oraz wsparciu Gminy Wojaszówka.

Szczegóły: http://automalop.pl/

Zobacz również:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.