Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin w porozumieniu z Euromaidan - Warszawa ogłosił 23 kwietnia Dniem Hańby dla wspólników Putina i zapowiedział protesty przed sklepami Leroy Merlin i Auchan w całej Polsce, także w Krośnie.
Dominik Gąsiorowski z Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin podkreśla, że mimo bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę, mimo tego, co wydarzyło się w Mariupolu, Buczy, Irpieniu, Hostomelu, Borodziance, czyli systematycznego ludobójstwa dokonywanego przez rosyjską armię, Leroy Merlin i Auchan wciąż nie mają problemu z finansowaniem reżimu Putina.

- Przeciwnie. Z dokumentów, które wyciekły wynika, że ich reakcja to plany ekspansji w Rosji, żeby dorobić się na wojnie. Musimy pokazać, że nie ma na to naszej zgody - zaznacza Dominik Gąsiorowski.

Akcja informacyjna pod sklepem Leroy Merlin w Krośnie ma na celu symboliczne zwrócenie uwagi lokalnych klientów, jakie znaczenie mają ich konsumenckie wybory.

- Rezygnując z zakupów w sieci Leroy Merlin tu w Krośnie, przykładamy małą cegiełkę do globalnych działań na rzecz zakończenia zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej - mówi lokalny organizator Łukasz Jabłoński.

Jednoczesne manifestacje mają odbyć się w niemal 60 miastach, również w Krośnie, w sobotę 23 kwietnia o godzinie 14:00.

- Naszym priorytetem jest zatrzymanie pieniędzy zachodnich korporacji płynących w formie podatków do budżetu wojennego Putina. Jako Polacy i Ukraińcy razem musimy wysłać taki sygnał, którego nie będą mogli zignorować w korporacyjnych gabinetach we Francji - dodaje Yuliia Ivanichkina z Euromaidan-Warszawa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.