Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom: niespełna 18-latkowi zamieszkałemu w powiecie strzyżowskim i 19-letniemu mieszkańcowi Krosna.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała postępowanie przeciwko blisko 18-letniemu Bartoszowi W. zamieszkałemu na terenie powiatu strzyżowskiego i 19-letniemu Norbertowi D. z Krosna.

5 stycznia około godz. 18.30 na ul. Nadbrzeżnej w Głowience doszło do kradzieży torebki 70-letniej kobiecie. Zdarzenie miało miejsce w ustronnym miejscu, gdy mieszkanka gminy Miejsce Piastowe wracała z kościoła. Nieznany wówczas sprawca zerwał z jej ramienia torebkę, po czym zbiegł. Z portfela zabrał 250 zł, a resztę rzeczy wraz z torebką wyrzucił w zarośla.

11 stycznia br. policjanci zatrzymali do kontroli audi na numerach rejestracyjnych z powiatu krośnieńskiego. W trakcie przeszukania pasażera, którym okazał się Bartosz W., funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Młody mężczyzna przyznał do posiadania substancji zabronionych, ale nie tylko. Przyznał się także do kradzieży z 5 stycznia w Głowience. Stwierdził też, że w grudniu dokonał dwóch kradzieży na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie oraz uczestniczył w innym przestępstwie wspólnie z Norbertem D.

3 grudnia 2021 r. około godz. 14.00, gdy mieszkanka Krosna sprzątała grób męża na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego. Sprawca, przejeżdżając obok niej rowerem, zabrał leżącą na ławce obok grobu torebkę, w której znajdowały się karty płatnicze oraz telefon i klucze. Ponadto w torebce była kartka z kodem PIN do jednej z kart.

Tego samego dnia Bartosz W. spotkał Norberta D. Wspólnie zdecydowali, że udadzą się do najbliższego bankomatu i spróbują wypłacić pieniądze ze skradzionych wcześniej na cmentarzu kart bankomatowych. Mając dostęp do PIN-u, 19-latek wypłacił z jednego z bankomatów przy ul. Niepodległości 2 700 zł. Pieniędzmi podzielili się na pół, a karty wyrzucili.

Z kolei 16 grudnia ub. roku około godziny 16.00 na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego Bartosz W. podbiegł do kobiety od tyłu i wyrwał jej torebkę, w której znajdował się między innymi portfel z gotówką w kwocie 130 zł.

- Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła Bartoszowi W. pięć zarzutów: kradzież torebki wraz z zawartością 3 grudnia 2021 r., kradzież zuchwałą 5 stycznia br. w Głowience i 16 grudnia ub. roku na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie oraz posiadanie substancji odurzających. Ponadto działając wspólnie i w porozumieniu z Norbertem D. dokonali kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego należącego do mieszkanki Krosna i wypłacili z niego pieniądze w kwocie 2 700 zł - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka Rogoś.

Młodym mężczyznom może grozić kilkuletnia "odsiadka". Kradzież z włamaniem zagrożona jest kara pozbawienia wolności do lat 10, a kradzież zuchwała od 6 miesięcy do 8 lat.

Wobec obydwu mężczyzn zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.