IV Bieg Rysia w Dukli przeszedł do historii. Zwyciężył Mateusz Błaż, przed Dawidem Dziewińskim i Krzysztofem Wiernuszem.
100 zawodniczek i zawodników rywalizowało w sobotę (23.03) na blisko 15-kilometrowej trasie IV Biegu Rysia w Dukli. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli.

IV Bieg Rysia w Dukli

Najszybciej trasę pokonał Mateusz Błaż z Komborni uzyskując czas 1:01:17, drugi na mecie był Dawid Dziewiński z Sanoka uzyskując czas 1:02:09. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Wiernusz z Posady Górnej z czasem 1:02:32.

Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Telesz z Baryczki (1:14:27), druga była Anna Skóra z Jedlicza (1:15:34), trzecia Magdalena Musialik z Rzeszowa (1:21:33).

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi w kategorii open również nagrody finansowe, statuetki i dyplomy. Dodatkowo przyznano także nagrody dla najmłodszego i najstarszego zawodnika, byli nimi Aleksandra Szczurek (2001) i Wiesław Kozioł (1952). Wszystkie nagrody wręczał dyrektor MOSiR Dukla Michał Szopa.