W niedzielę przed północą krośnieńscy policjanci podjęli pościg za kierowcą fiata, który nie zatrzymał się do kontroli. Jaki był jego efekt.
Wczoraj (niedziela, 24 kwietnia) około godz. 23.30, ul. Legionów w Krośnie policjanci zwrócili uwagę na kierującego fiatem, który poruszał się swoim pojazdem bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze podjęli próbę kontroli kierującego, jednak ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

- Pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zwiększał prędkość i kontynuował ucieczkę, popełniając szereg wykroczeń drogowych. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na ul. Kolejowej, gdzie kierujący omal nie potrącił przechodzącej przez oznakowane przejście dwójki pieszych, którzy, aby uniknąć wypadku, zmuszeni byli przebiec przez jezdnię. Mężczyzna, ignorując przepisy ruchu oraz sygnały do zatrzymania się, kontynuował ucieczkę - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Na skrzyżowaniu ulicy Łukasiewicza i Ogrodowej kierujący fiatem stilo stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na chodnik, a następnie uderzył w bok zaparkowanego poza jezdnią opla astrę i czołowo w słup energetyczny.

- Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec gm. Miejsce Piastowe. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu, jednak z uwagi na odniesione w kolizji obrażenia, został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy na zawartość środków odurzających w jego organizmie - dodał podkom. Paweł Buczyński.

Mężczyzna odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń, których dopuścił się podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia wynikami laboratoryjnego badania faktu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 30-latek usłyszy dodatkowe zarzuty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.