Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 (działająca przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krośnie) zrealizowały projekt "Bez Barier". Pomysłodawczynią jest Katarzyna Świątek-Pytlarz ze Szkoły Podstawowej nr 12.
Termin integracja jest pojęciem znanym, wręcz modnym w odniesieniu do obecnie podejmowanych wielu przedsięwzięć i działań. Szczególnego znaczenia nabiera w kontekście interakcji społecznych młodych ludzi, którzy mimo istniejących między nimi różnic, chcą wspólnie poznawać się, współdziałać i tworzyć.

Projekt Bez Barier

Realizacja projektu integracyjnego "Bez Barier" rozpoczęła się od spotkania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie wspólnie obchodzono Światowy Dzień Życzliwości. Dobrze zapoczątkowana współpraca pociągnęła za sobą kolejne inicjatywy: Mikołajki, spotkanie pod hasłem "Calling for Peace - "Wołanie o Pokój" oraz wspólną wycieczkę do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Projekt Bez Barier

Realizatorzy projektu mają nadzieję, że rozpoczęty w tym roku projekt, będzie kontynuowany w latach następnych i że będzie przyczyniał się do wszechstronnego rozwoju nie tylko dzieci i młodzieży, bezpośrednio zaangażowanych w jego realizację, ale również będzie wpływał na większą akceptację i zrozumienie podobnych inicjatyw ze strony lokalnego społeczeństwa. Będzie łamał bariery braku zrozumienia, nietolerancji i wszelkiej dyskryminacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.