Inwestycja Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego i miasta Krosna dotycząca rozbudowy i modernizacji Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie została nagrodzona w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022 i jest jedną z najlepszych inwestycji komunalnych w kraju.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 kwietnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który zgromadził wielu znamienitych gości: samorządowców, dyplomatów, polityków i ekspertów.

W imieniu samorządu miasta Krosna okolicznościową statuetkę odebrał prezydent Krosna Piotr Przytocki, a w imieniu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, prezes zarządu Janusz Fic.

- Rozbudowa i modernizacja Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie to bardzo duży projekt z zakresu gospodarki odpadami. Wiele lat pracy nad tym projektem przyniosło bardzo dobre efekty, czego potwierdzeniem jest ta nagroda. Dziękujemy za to duże wyróżnienie! Dziękuję wszystkim kolegom samorządowcom z 27 gmin, którzy przystąpili do naszego projektu i współpracują z nami w ramach porozumień międzygminnych. Bez tej integracji tego typu inwestycja i pozyskane dofinansowanie nie byłyby możliwe do zrealizowania w naszym regionie - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne to inicjatywa serwisu PortalSamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Jego celem jest docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym inwestycjom.

- Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych- stwierdził minister Michał Cieślak podczas kongresu i gali rozdania nagród.

Konkursowi Top Inwestycje Komunalne 2022 towarzyszył plebiscyt internetowy, prowadzony w serwisie Portalsamorzadowy.pl, do udziału, w którym zachęcał Krośnieński Holding Komunalny przez ostatni miesiąc.

W rankingu 25 zgłoszonych tam inwestycji rozbudowa i modernizacja Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie zdobyła 2833 głosy i uplasowała się na 2. miejscu.

- Dziękuję Państwu za każdy głos, za pozytywną ocenę naszej inwestycji i naszym działań. Na etapie projektowania tej inwestycji mieszkańcy mieli bardzo duże obawy co do efektów całego przedsięwzięcia, ale liczba głosów oddanych w głosowaniu internetowym pokazuje, że nasza inwestycja jest dobrze oceniana. Dziękuję! - podkreślił Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.