Starostwo Powiatowe w Krośnie wraz z Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu zainaugurowało powiatowe obchody Roku Marii Konopnickiej.
Powiatowa inauguracja Roku Marii Konopnickiej zorganizowana została 29 kwietnia w Pałacu Stawiarskich w Jedliczu, gdzie mieści się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Wydarzenie zorganizowano na zakończenie Dnia Otwartego Szkoły.

Ewa Machowska
Wydarzenie poprowadziła dyrektor LO w Jedliczu Ewa Machowska

Zaproszenie na inaugurację przyjął dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu Paweł Bukowski, który przedstawił w skrócie aspekty życia i działalności pisarki. Część artystyczną przygotowała młodzież szkoły pod okiem nauczycielki języka polskiego Magdy Górki. Uroczystość poprowadziła dyrektor szkoły Ewa Machowska.

Paweł Bukowski
Aspekty życia i działalności pisarki przedstawił Paweł Bukowski

W trakcie spotkania podsumowano konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu.

W kategorii prezentacja multimedialna na temat "Maria Konopnicka - życie i twórczość" zwyciężyła Julia Lorens (SP Iwonicz), drugie miejsce zajęła Joanna Dubis (SP Zręcin), a trzecie Julia Zych (SP Potok). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Amelia Kudroń (SP Zręcin) i Mateusz Mrozek (SP Bóbrka). Na konkurs wpłynęło 29 prac a nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczali Starosta Jan Pelczar i Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik. Zwycięska praca zostanie zaprezentowana w Chicago podczas obchodów Roku Marii Konopnickiej.

Laureatki konkursu plastycznego z wręczającymi nagrody i dyrektor szkoły
Laureatki konkursu plastycznego z wręczającymi nagrody i dyrektor szkoły

W konkursie plastycznym wzięło udział 19 uczniów. Zwyciężyła Joanna Such (SP Iwonicz), drugie miejsce zajęła Jagoda Fijałkowska (SP Iwonicz), a trzecie Lena Łątka (SP Długie). Nagrody w tej kategorii wręczali Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i radna powiatowa Józefa Winnicka-Sawczuk.

Starosta Jan Pelczar z Gabrielą Szymbarą
Starosta Jan Pelczar z Gabrielą Szymbarą, która wcieliła się w rolę Marii Konopnickiej

W holu szkoły można było obejrzeć prace uczniów z konkursu plastycznego oraz wystawę "Maria Konopnicka - życie, dzieło i duch" udostępnioną przez Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Przybyłych gości zaproszono do pamiątkowych zdjęć i poczęstowano tortem z wizerunkiem Konopnickiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.