W Gminie Miejsce Piastowe niezwykle uroczyście obchodzono Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
W piątek 29 kwietnia w Głowience odbyła się wieczornica patriotyczna "Połączeni flagą" zorganizowana przez Wójta Gminy Miejsce Piastowe Dorotę Chilik, Szkołę Podstawową w Głowience i Gminne Centrum Kultury i Biblioteki.

Wieczornica w Głowience

Spotkanie miało podniosły, a zarazem rodzinny charakter. Sala Domu Ludowego wypełniona była całymi rodzinami chętnymi do spędzenia radosnego czasu. Na scenie zaprezentowała się młodzież z koła teatralnego "Karpiele" działającego przy Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience. Młodzi aktorzy zabrali gości w podróż do roku 1791.

Wieczornica w Głowience

W trakcie przedstawienia odbył się koncert patriotyczny, połączony z recytacją wierszy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Wieczornica w Głowience

Zwieńczeniem spotkania było wspólne wyjście na plac obok Domu Ludowego i puszczanie lampionów unoszonych ogrzanym powietrzem.

Wieczornica w Głowience

Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przecz uczniów szkoły podstawowej w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Głowienki:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.