Ponad 240 zawodniczek i zawodników wzięło udział w XXII Krośnieńskim Biegu Konstytucji i IX Zawodach Nordic Walking z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie i Krośnieński Klub Biegacza byli organizatorami XXII Krośnieńskiego Biegu Konstytucji.

Do rywalizacji na siedmiokilometrowej trasie stanęło blisko 200 zawodniczek i zawodników. Start biegu odbył się z Placu Konstytucji 3 Maja, meta usytuowana została na stadionie przy ulicy Bursaki. Biegacze przebiegli ulicami Kapucyńska - Legionów - rondo Niezapominajki - Niepodległości - Żółkiewskiego - rondo Zawodzie - Okrzei - rondo Solidarności - Podwale - Tkacka - Niepodległości - rondo HDK - Wojska Polskiego - gen. Sikorskiego - Wieniawskiego - Chopina - Bursaki.

XXII Krośnieński Bieg Konstytucji

Pierwszy na mecie zameldował się Patryk Marszałek z Przemyśla, trasę pokonał w czasie 21:55.12. Drugi na mecie był Wojciech Pelczar z Dobieszyna (22:27.11), trzeci Paweł Krochmal z Warszawy (23:14.07).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht w Krościenka Wyżnego (25:40.68), druga była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (27:03.20), trzecia Regina Kulka-Mnich z Ropy (27:18.16).

Biegacze otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Najlepsi puchary i nagrody finansowe.

Organizatorem IX Zawodów Nordic Walking z okazji Święta Konstytucji 3 Maja byli: Prezydent Miasta Krosna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego i Karpacka Państwowa Uczelnia im. St. Pigonia w Krośnie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 miłośników nordic walking.

Najszybciej pięciokilometrową trasę pokonał Tomasz Wojtowicz z Widacza (31:53.40), druga na mecie była Erwina Wilusz (33:30.74), trzeci Witold Zych (34:27.76). Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a za zajęcie trzech pierwszych miejsc w kategorii generalnej i kategoriach wiekowych, pamiątkowe puchary.