W Iwoniczu-Zdroju uroczyście obchodzono 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju, po czym uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi ze szkół oraz jednostek OSP z terenu gminy przeszli pod Krzyż Millenijny.

Uroczystości w gminie Iwonicz-Zdrój

Burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj w wystąpieniu przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a modlitwę odmówił proboszcz parafii Iwonicz-Zdrój ks. Bogdan Nitka. Wiązanki kwiatów pod Krzyżem Millenijnym złożyli między innymi poseł Piotr Uruski, radni powiatowi Maria Parylak i Grzegorz Nieradka, władze gminy Iwonicz-Zdrój z przewodniczącym Rady Rajmundem Boczarem, burmistrzem Witoldem Kocajem i zastępcą burmistrza Jackiem Ryglem, przedstawiciele szkół, organizacji i stowarzyszeń z terenu gminy.

Uroczystości w gminie Iwonicz-Zdrój

Część artystyczna odbyła się w sali kina Wczasowicz. Koncertowała Gminna Orkiestra Dęta z Iwonicza, która w tym roku świętuje jubileusz 95-lecia istnienia, a z montażem słowno-muzycznym wystąpili młodzi artyści ze Studia Wokalnego "Prym" działającego przy KGW w Iwoniczu-Zdroju pod kierunkiem Ewy Staroń.

Uroczystości w gminie Iwonicz-Zdrój

Na uroczystości patriotyczne do Iwonicza-Zdroju zaprosili burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój, parafia rzymsko-katolicka w Iwoniczu-Zdroju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.