W Iwli odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla zasłużonych druhów.
- To właśnie dzisiaj strażacy ochotnicy z powiatu krośnieńskiego obchodzą swoje święto. Główne obchody przypadają co prawda na 4 maja, ale ogólnie miesiąc maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. To dzisiejsze święto jest okazją do podziękowań, odznaczeń i wyróżnień. Chociaż ten skromny sposób chcemy wyrazić nasze podziękowanie dla tych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa naszego regionu. Chcemy podziękować za nasze zaangażowanie. Nie tylko za działalność ratowniczą, ale również za waszą społeczną bezinteresowną służbę i pomoc tym wszystkim, którzy potrzebują tej pomocy. Szczególnie w ostatnim czasie za pomoc uchodźcom z Ukrainy - tymi słowami rozpoczął powiatowe obchody Dnia Strażaka w powiecie dh Józef Tucki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krośnie.

dh Józef Tucki

Obchody odbyły się w piątek 6 maja w Iwli.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i medale, otrzymali je:
Złoty Znak Związku OSP RP
Andrzej Mikoś

Złoty "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa"
Piotr Szydło
Maciej Jankowski
Jerzy Pęcak

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

Srebrny "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa"
Piotr Babinetz
Damian Ukleja
Łukasz Jankowski
Daniel Ligęza
Damian Madej
Waldemar Olszewski
Mateusz Torba
Grzegorz Walaszczyk

Brązowy "Medal za Zasługi dla Pożarnictwa"
Patryk Agaś
Piotr Cycak
Hubert Kozak
Arkadiusz Mormol

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

Odznaka "Strażak wzorowy"
Marcin Mikosz
Dominik Bendas

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krośnie odpowiednią uchwałą postanowiło wpisać do "Księgi Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Krośnieńskiego" druhów:
Mieczysław Wawszczak (gmina Chorkówka)
Marek Górak (gmina Dukla)
Wiktor Madej (gmina Dukla)
Adam Brzana (gmina Iwonicz-Zdrój)
Marek Maciejowski (gmina Jedlicze)
Mariusz Bieńczak (gmina Krosno)
Krzysztof Podkul (gmina Krościenko Wyżne)
Jan Wawrzkowicz (gmina Korczyna)
Józef Sidor (gmina Miejsce Piastowe)
Krzysztof Węgrzyn (gmina Miejsce Piastowe)
Józef Zięba (gmina Wojaszówka)

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

Księga Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Krośnieńskiego prowadzona jest od 2001 roku. Zawiera informacje o zasłużonych druhach wraz z ich zdjęciami, pisana jest odręcznie przez dh Kazimierza Gładysza. Każdy zasłużony własnoręcznie składa w niej podpis.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Iwli

W uroczystości oprócz strażaków wzięli udział zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in.: posłowie Joanna Frydrych i Piotr Babinetz, prezydent Krosna Piotr Przytocki, prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Województwa Podkarpackiego dh Stanisław Święch, Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniew Nowak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brzozowie dh Mariusz Bieńczak, Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Leszek Buryła, wójtowie i burmistrzowie z powiatu krośnieńskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.