W Krośnie świętowano Dzień Europy. Kilkadziesiąt osób na krośnieńskim rynku odśpiewało hymn Unii Europejskiej "Odę do radości".
9 maja państwa Unii Europejskiej świętują Dzień Europy. Święto zostało ustanowione w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950 roku. Plan Schumana dał podwaliny do powstania Unii Europejskiej.

Na krośnieńskie obchody Dnia Europy, które odbyły się w niedzielę 8 maja, zaprosili Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, poseł na Sejm RP Joanna Frydrych i Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych.

Obchody Dnia Europy w Krośnie

W spotkaniu na krośnieńskiej starówce wzięło udział kilkadziesiąt osób.

- Nasza obecność w Unii Europejskiej i NATO to gwarancja bezpieczeństwa Polek i Polaków. Tego samego życzę naszym braciom w Ukrainie. Ukraino, czekamy na ciebie w Unii Europejskiej. Wartości Unii Europejskiej to godność człowieka, wolność, demokracja, równość, praworządność, poszanowanie praw człowieka. Jesteśmy tu dzisiaj, aby wyrazić wsparcie i akceptację dla tych wartości. Dzisiaj wspólnie świętujemy Dzień Europy. Wszystkim nam życzę, aby nikt nigdy nie podniósł ręki na te wartości - mówiła podczas spotkania poseł Joanna Frydrych.

Obchody Dnia Europy w Krośnie

- Dopiero dzisiaj widać z perspektywy czasu, jaki ogromny przeskok wykonała Polska, jak bardzo zmieniło się Krosno w Unii Europejskiej. Dziękuję państwu za obecność, za przyniesione flagi Unii Europejskiej i Polski, świadczy to o przywiązaniu do Unii Europejskiej i naszego kraju - dodał Prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Na zakończenie uczestnicy spotkania odśpiewali hymn Unii Europejskiej "Odę do radości" oraz częstowali się tortem przygotowanym z okazji 18. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.