8 maja w Sanktuarium w Korczynie odbyły się uroczystości z okazji 12 rocznicy przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców powiatu, samorządu powiatu i pracowników Starostwa Powiatowego w Krośnie. W uroczystości udział wzięli m.in. radni powiatu z przewodniczącym Andrzejem Krężałkiem, Zarząd Powiatu na czele ze starostą Janem Pelczarem oraz dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także mieszkańcy.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat Edward Sznaj. Po mszy świętej słowa podziękowania na ręce księdza prałata przekazał starosta Jan Pelczar. - Dziękuję za pouczającą eucharystię, za modlitwę w intencji nas wszystkich oraz za tak wspaniałego Patrona, który jest nam zawsze pomocny w trudnych sytuacjach. Wzorujmy się na Jego życiu i pracy - powiedział starosta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.