30 maja w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.
- Jest to ważne wydarzenie, zwłaszcza po 2 latach pandemii, kiedy możemy się wreszcie spotkać z młodzieżą szkolną z naszego miasta i regionu w naszych laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii. Jak co roku, ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzenie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności organizacji takiego wydarzenia - informuje szkoła.

Festiwal kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych powiatów województwa podkarpackiego.

Podczas festiwalu dostępnych będzie szereg atrakcji dla odwiedzających, m.in. interaktywna wystawa i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowymi wydarzeniami festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii.

- Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Chcemy poprzez organizację festiwalu wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Ponadto festiwal ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne oraz stworzyć młodzieży możliwość publicznych prezentacji. Wszystko po to, aby naukę przedstawić w sposób zrozumiały, zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych. Pragniemy również zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową. Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną do wzięcia udziału w rekomendowanym evencie.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są pod numerem telefonu 13 43 215 61 (sekretariat ZSM) lub e-mailem: zsm@mkrosno.pl w terminie do 25.05.2022 r.

Na stronie szkoły www.zsm.krosno.pl można zapoznać się z edycjami festiwalu z poprzednich lat.

Plakat X Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.