Od końca stycznia bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Dukli mogą cieszyć się dostępem do Internetu ze swoich urządzeń przenośnych za pomocą nowej, oddanej do ich użytku sieci bezprzewodowej.
Po kilku latach funkcjonowania szkoły, infrastruktura bezprzewodowego dostępu do Internetu nie spełniała już wymogów bezpieczeństwa oraz była niewygodna zarówno w użyciu jak i w serwisowaniu. Dzięki wygospodarowanym przez władze szkoły środkom, w październiku 2014 roku rozpoczęła się modernizacja sieci polegająca na zbudowaniu jej od nowa w oparciu o obecne normy i standardy.

Projektem oraz wykonaniem zadania zajęli się studenci ostatniego roku informatyki z zaprzyjaźnionej uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie: Przemysław Duda oraz Arkadiusz Gozdecki. W ramach pracy dyplomowej sporządzili oni plan, kosztorys oraz montaż wraz z konfiguracją. Nowe urządzenia sieciowe dostarczyła firma SPEKTRA od lat współpracująca ze szkołą, dzięki czemu koszty przedsięwzięcia nie przekroczyły zakładanego budżetu.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 4500 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.