Wiktor Sajdak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie, wspólnie z Julią Piotrowską wywalczyli złoty medal w Pucharze Świat Juniorów w konkurencji karabin pneumatyczny mix na dystansie 10 metrów w niemieckim Suhl.
Wiktor Sajdak reprezentuje TKS LOK Tarnów i jest uczniem LO w Krośnie. Od trzech lat jest członkiem strzeleckiej, polskiej kadry narodowej. Od siedmiu trenuje strzelectwo sportowe. Na swoim koncie ma dwa rekordy Polski: w karabinie sportowym 3x20, w karabinie pneumatycznym 50 m. Jest złotym medalistą strzeleckich Mistrzostw Polski Juniorów, a w marcowych Mistrzostwa Europy Juniorów w strzelectwie sportowym zajął 11 miejsce (w karabinie pneumatycznym 10 m).

Złoty medalista z Krosna

Złoto na Pucharze Świata w Suhl wywalczył wspólnie z Julią Piotrowską. Jak poinformowała Marta Ciszewska z działu prasowego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, był to ich pierwszy wspólny start w konkurencji karabin pneumatyczny mix na dystansie 10 metrów. W meczu o złoto wygrali z reprezentacją Indii różnicą aż 4 punktów (17:13), choć w kwalifikacjach to zawodnicy z Indii (628 punktów) byli lepsi od Polaków (626.6 pkt.).

- Widziałem wcześniejsze finałowe pojedynki w wykonaniu zawodników z Indii i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się naszej wygranej. Daliśmy z siebie wszystko, a kluczem do sukcesu okazało się przygotowanie do startu z trenerem Jerzym Madejem oraz Bogdanem Kowalewiczem - powiedział Wiktor Sajdak.

- Indie od kilku lat mają bardzo silną reprezentację strzelecką, zwłaszcza wśród juniorów - dodał Andrzej Kijowski, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.