W Muzeum Historycznym - Pałac w Dukli w dniu 18 maja (środa) 2022 r. o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy ikon Marka Sawczuka połączony występem artystycznym: Oliwia Bobula - śpiew i Justyna Kandefer - skrzypce.
Marek Sawczuk urodził się w Wielowsi na Śląsku. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym. Zajmuje się konserwacją antyków- mebli, ram obrazów i samych obrazów. W wolnej chwili pisze ikony (odbył warsztaty prowadzone w Grecji przez mnichów zamieszkujących w klasztorach na meteorach greckich) oraz doskonali swoją wiedzę z dziedziny historii sztuki. Jest wielkim pasjonatem historii Polski i Dukielszczyzny.

Jego prace wystawiane były wielokrotnie w kraju i za granicami kraju. W 2017 roku otrzymał tytuł Artysty Plastyka i jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym (prowadzi warsztaty pisania ikon dla dzieci, młodzieży i dorosłych), prowadzi akcje humanitarne i uroczystości kulturalno-sportowe. Posiada tytuł mistrzowski karate kyokushin, prowadzi zajęcia z dziećmi, organizuje liczne turnieje. Promuje Dukielszczyznę w kraju i za granicą.

Wystawa ikon Marka Sawczuka


18 maja 2022 r. (środa) o godz. 17:00
Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli, ul. Trakt Węgierski 5
Wstęp bezpłatny
tel. 13 433 00 85

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.