Znamy wyniki naboru wniosków o dofinansowanie z Polskiego Ładu - czwarta edycja Programu Inwestycji Strategicznych – Polskie Uzdrowiska.Pieniądze trafią również do Rymanowa i Iwonicza-Zdroju.
49 gmin uzdrowiskowych w całej Polsce otrzyma dofinansowanie w wysokości do 5 mln złotych w ramach Polskiego Ładu. To w sumie ponad 240 mln zł, które wspomogą te samorządy, które ucierpiały w czasie epidemii COVID-19.

Nabór wniosków rozpoczął się 18 lutego 2022 r. i trwał do 11 marca 2022 r. Gminy uzdrowiskowe oraz gminy posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej mogły wnioskować o bezzwrotne dofinansowanie inwestycji z 37 obszarów, w tym m.in. na: budowę lub modernizację infrastruktury drogowej, odnawialne źródła energii, cyfryzację usług publicznych i komunalnych, rewitalizację obszarów miejskich, budowę lub modernizację infrastruktury kulturalnej, turystycznej, sportowej czy edukacyjnej, rewitalizację obszarów lub budynków poprzemysłowych, budowę i organizację inkubatorów przedsiębiorczości, czy parków naukowo-technologicznych.

Gmina Iwonicz-Zdrój otrzymała ponad 4,1 mln zł. Burmistrz Witold Kocaj poinformował, że dzięki wsparciu przebudowany zostanie odcinek sieci wodociągowej wraz z remontem infrastruktury drogowej w ciągu ulicy ks. J. Rąba w Iwoniczu-Zdroju od skrzyżowania z Aleją Słoneczną w kierunku sanatoriów.

Gmina Rymanów przeznaczy wsparcie w kwocie 5 mln zł na poprawę infrastruktury i zaplecza technicznego w uzdrowisku Rymanów-Zdrój.

- Dzięki środkom z tego programu planujemy przebudować część magistrali zasilającej w wodę Uzdrowisko Rymanów na odcinku między Rymanowem a Rymanowem-Zdrojem. Wyremontowany zostanie również Wiejski Ośrodek Zdrowia w Rymanowie-Zdroju oraz zakupiony samochód do zbiórki odpadów komunalnych - powiedział burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.